Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Kluby KS PATEX Jedlnia i PST Challenge Pionki stanęły do rywalizacji. Podsumowanie zmagań w turnieju tenisa ziemnego
Dodał: DL, 03-07-2020 09:29, odsłon: 1110
Fot. Zuzanna Drela
Fot. Zuzanna Drela

Od 30 czerwca do 2 lipca zawodnicy KS Patex Jedlnia i PST Challenge Pionki rywalizowali w turnieju tenisa ziemnego. Były to pierwsze zawody od ponad pół roku, a więc emocji nie brakowało, a rywalizacja była zażarta.

TURNIEJ KATEGORIA CZERWONA

 

Nadszedł od dawna oczekiwany dzień wśród dzieci trenujących w klubach KS PATEX Jedlnia i PST Challenge Pionki, ponieważ rozpoczął się pierwszy od ponad pół roku turniej tenisowy.


Turniej podzielony na trzy kategorie(czerwoną, pomarańczową oraz zieloną). Dzieci były przyporządkowywane do kategorii bardziej pod względem umiejętności, a nie wieku. W dniu 30.06.2020r na korcie w Jedlni rozpoczęła się rywalizacja w kategorii Czerwonej.

 

Udział wzięło udział ośmioro zawodników, którzy stawiają pierwsze kroki na korcie tenisowym. Mecze toczyły się na korcie dostosowanym do gry czerwoną piłką. Dzieci grały systemem każdy z każdym rozgrywając między sobą tie-breaki (do 7 punktów), piłkę do gry wprowadzał trener. Rywalizacja bardzo wyrównana o czym świadczy fakt, że o każde z miejsc trzeba było liczyć małe punkty. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczy tabela wyglądała następująco (bilans meczy/małe punkty/):

 

1. Magdalena Nowak 6-1/ 53-33 (+20)
2. Tosia Gębczyk 6-1/ 53-36 (+17)
3. Lena Cibor 4-3/ 43-38 (+5)
4. Helena Grzywacz 4-3/ 44-40 (+4)
5. Michalina Sosnowska 3-4/ 36-39 (-3)
6. Róża Grzywacz 3-4/ 34-40 (-6)
7. Natasza Wakulińska 1-6/ 30-45 (-15)
8. Jakub Rojek 1-6/ 26-46 (-20)

 


 

Turniej odbywał się w przyjaznej atmosferze dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły, rodzice dopingowali i wszyscy już czekają na następną okazję do rywalizacji, która już pod koniec lipca w Pionkach na corocznym turnieju o Mistrzostwo Pionek. Czwórka najlepszych została nagrodzona pucharami, wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy oraz owijki, wodę i batoniki. Nagrody zawodnikom wręczał prezes KS PATEX Sylwester Drela, zdjęcia autorstwa Zuzanny Dreli.

 

Turniej KATEGORIA POMARANCZOWA

 

W dniu 01.07 na kortach przy PSP nr 5 w Pionkach rozegrana została kategoria pomarańczowa. 10 uczestników podzielonych na dwie grupy po 5 osób, mecze toczyły się na 3/4 kortu pomarańczową piłką, każdy z każdym w grupie na zasadzie super tibreaka (do 10 punktów). Po fazie grupowej zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do półfinału, osoby z miejsc 2/3 rozgrywały na krzyż mecz o awans do półfinału.  Wszyscy, którzy nie wyszli z grupy oraz odpadli w dogrywce mieli drugą szansę w turnieju pocieszenia.

 

Grupa A
1. Wiktoria Tabor(1) 4-0
2. Amelia Tabor 3-1
3. Lena Ceglarz 2-2
4. Dominika Cibor 1-3
5. Kacper Dąbrowski 0-4

 

Grupa B


1. Katarzyna Siek 4-0
2. Oliwia Maj 3-1
3. Aleksandra Wróbel 2-2
4. Wiktoria Tabor(2) 1-3
5. Piotr Buras 0-4

 


 

Po fazie grupowej odbyły się ćwierćfinały turnieju głównego oraz pocieszenia:


Turniej główny:


Amelia Tabor 7/10 Aleksandra Wróbel
Lena Ceglarz 13/15 Oliwia Maj

Turniej pocieszenia:
Dominika Cibor 10/8 Piotr Buras
Kacper Dąbrowski 10/8 Wiktoria Tabor(2)

 

Następnie rozegrano półfinały oraz mecze o miejsca:


Turniej główny:


Półfinały:

 

Wiktoria Tabor(1) 5/10 Oliwia Maj
Aleksandra Wróbel 4/10 Katarzyna Siek

Mecz o trzecie miejsce:
Wiktoria Tabor(1) 10/7 Aleksandra Wróbel

 

FINAŁ:


Katarzyna Siek 10/4 Oliwia Maj

 

Turniej pocieszenia


Półfinały:
Dominika Cibor 4/10 Amelia Tabor
Lena Ceglarz 10/5 Kacper Dąbrowski

 

FINAŁ


Lena Ceglarz 10/7 Amelia Tabor

Klasyfikacja końcowa
1. Katarzyna Siek
2. Oliwia Maj
3. Wiktoria Tabor(1)
4. Aleksandra Wróbel
5. Lena Ceglarz
6. Amelia Tabor
7-8. Kacper Dąbrowski, Dominika Cibor
9-10. Piotr Buras, Wiktoria Tabor(2)

 

Wszyscy uczestnicy dostali medal i dyplom za udział, owijkę batona oraz wodę na start. Najlepsza czwórka puchary za turniej główny, osoby z miejsc 5/6 puchary za turniej pocieszenia.

 

TURNIEJ KATEGORIA ZIELONA

 

Ostatni dzień turnieju, rozgrywany na cały kort twardą piłką. Udział wzięło 11 zawodników, podzielonych na dwie grupy 5 i 6 osobową. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do półfinału, osoby z miejsc 2i3 rozgrywały ćwierćfinały. Wszyscy, którzy nie wyszli z grupy oraz przegrani z ćwierćfinałów rozgrywali turniej pocieszenia. Czwórka najlepszych otrzymała puchary za turniej główny, osoby z miejsc 5/6 puchary pocieszenia, wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy oraz owijki.

 

 

 

GRUPA A (Bilans meczy, bilans małych punktów)


1. Kacper Wróbel 4-0
2. Natalia Sito 2-2, 34-28 (+6)
3. Dawid Nowak 2-2, 33-29 (+4)
4. Alicja Jemioł 2-2 33-30 (+3)
5. Miłosz Maj 0-4


GRUPA B


1. Natalia Drela 5-0
2. Roksana Burzyńska 4-1
3. Gabrysia Kęska 3-2
4. Patryk Domański 2-3
5. Patrycja Siczek 1-4
6. Alan Burzyński 0-5

 

TURNIEJ GŁÓWNY


Ćwierćfinały


Dawid Nowak 2/10 Roksana Burzyńska
Gabrysia Kęska 7/10 Natalia Sito

 

Półfinały


Kacper Wróbel 10/4 Roksana Burzyńska
Natalia Drela 10/8 Natalia Sito

Mecz o trzecie miejsce
Natalia Sito 10/7 Roksana Burzyńska

 

 

FINAŁ


Natalia Drela 10/8 Kacper Wróbel

 

TURNIEJ POCIESZENIA


Pierwsza runda
Miłosz Maj 10/4 Alan Burzyński

 

Ćwierćfinały


Miłosz Maj 11/9 Patryk Domański
Alicja Jemioł 10/3 Patrycja Siczek

 

Półfinały


Dawid Nowak 11/9 Miłosz Maj
Alicja Jemioł 10/5 Gabrysia Kęska

 

FINAŁ


Alicja Jemioł 10/3 Dawid Nowak

Klasyfikacja końcowa
1. Natalia Drela
2. Kacper Wróbel
3. Natalia Sito
4. Roksana Burzyńska
5. Alicja Jemioł
6. Dawid Nowak
7-8. Miłosz Maj, Gabrysia Kęska
9-10. Patryk Domański, Patrycja Siczek
11. Alan Burzyński

 

 

 

Trener Jakub Wrona na zakończenie turnieju zabrał głos. Nie brakowało słów uznania w stronę zawodników i rodziców, a także podziękowań dla wszystkich zaangażowanych, którzy przyczyniają się do sukcesów klubu KS Patex Jedlnia. - Dziękuje wszystkim za udział w turnieju. Łącznie w trzech kategoriach zagrało 29 osób co jest dobrym wynikiem zważywszy na fakt, że niektórzy wyjechali na wakacje i nie wszyscy już wrócili do treningów po przerwie. Dla mnie jest to wspaniałe uczucie widząc, że to co staram się przekazywać podopiecznym na treningach oni realizują w trakcie zmagań i co najważniejsze czerpią z tego tenisa ogromną radość. Często wyniki szczególnie w tej najmłodszej kategorii schodzą na dalszy plan, a ważny jest udział i sama możliwość rywalizacji w tym pięknym sporcie. Budujące jest również zaangażowanie rodziców, którzy coraz chętniej przychodzą kibicować i robią to we wspaniały sposób oklaskując wszystkich zawodników, nie słyszałem również żadnych negatywnych słów do swoich pociech co często ma miejsce na większych turniejach typu weź co Ty grasz, zejdź jak masz tak grać, albo inne tego typu okrzyki. Cieszy mnie to ogromnie, że rozumieją państwo, że to nie jest takie łatwe wyjść na kort i walczyć z przeciwnikiem w obecności kibiców, trenera i widokiem pucharów, które już czekają. Dziękuje za to wsparcie jakie dzieci od was otrzymują. Ja ze swojej strony jestem zadowolony z poziomu rozgrywek, widać postępy u młodych tenisistów i jestem przekonany, że warto takie turnieje robić jak najczęściej. Kończąc, chcę podziękować wszystkim bez których ten turniej by się nie odbył, Klubowi Sportowemu PATEX JEDLNIA, Magdalenie Kos, Agacie Cibor oraz Danucie Dreli za ufundowanie nagród oraz wody i batonów dla wszystkich uczestników, dyrekcji PSP nr 5 w Pionkach za udostępnienie toalet na czas trwania zawodów, za fotorelacje ze zmagań Zuzi Dreli, oraz za pomoc przy sędziowaniu Grzegorzowi Janeczkowi. Dziękuje również prezesowi KS Patex Jedlnia Sylwestrowi Dreli za pomoc przy wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z turniejem i obecność na każdym etapie turnieju. Zapraszam również na IV Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym już od 28 lipca! Pozdrawiam! – mówił Jakub Wrona.


- Dziękujemy bardzo trenerowi  za pomoc w organizacji i przeprowadzenie turnieju oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy – mówił Sylwester Drela, prezes klubu KS PATEX Jedlnia  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ SIEDLISKOWO-ROLNĄ
Sprzedam działkę siedliskowo-rolną 3000m w gminie Garbatka-Letnisko, wjazd z drogi asfaltowej, media w granicy działki 40zł/m2, informacje tel. 668 862 843
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŬCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
Na sprzedaż działka przemysłowa/inwestycyjna o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomo...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
NA SPRZEDAŬ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 1976 M2, UZBROJONA W SIEĆ WODO...
Na sprzedaż działka o powierzchni 1976 m2, uzbrojona w sieć wodociągową i elektryczną. Nieruchomość centralnie przed wjazdem do parku przemysłowego Pronit, w pobliżu Lidla i szpitala. Działka uzbrojona w sieć energetyczną, c.o., wodociągową, kanaliza...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŬ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
WYNAJMĘ MIESZKANIE W PIONKACH
Wynajmę mieszkanie w Pionkach, ul.Różana. Telefon kontaktowy: 606981710
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook