Dzisiaj jest sobota, 16 października 2021 r., 289 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Seniorzy z Kozienic uroczyście rozpoczęli naukę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Dodał: DL, 22-09-2021 18:04, odsłon: 432
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass, Kozienicki Dom Kultury
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass, Kozienicki Dom Kultury

W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Interesujące wykłady specjalistów, pasjonujące zajęcia fakultatywne, miło i twórczo spędzony czas… To wszystko czeka na seniorów, którzy zdecydują się na „studiowanie” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. W środę, 22 września miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego. Ten dzień uświetnili swoją obecnością między innymi zastępca burmistrza gminy Kozienice Dorota Stępień, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot oraz rada słuchaczy UTW w składzie: przewodniczący Dariusz Szewc, zastępca Zofia Kowalczyk, skarbnik Wiesława Pruszyńska, członek rady Małgorzata Król (która z powodów zdrowotnych nie była obecna) i Stanisław Kuśnar.

 

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień, które rozpoczęła zastępca burmistrza gminy Kozienice Dorota Stępień. - Wspólnie z panią dyrektor i pracownikami Kozienickiego Domu Kultury zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić państwu bezpieczeństwo podczas zajęć. Tegoroczny program jest atrakcyjny. Są dwadzieścia trzy fakultety, cała seria ciekawych wykładów, są również nowości. Na pewno będziecie państwo zadowoleni i każdy znajdzie dla siebie coś interesującego - mówiła zastępca burmistrza.

 

 

 - Z podziwem przyglądam się państwa współpracy i radości jaka panuje podczas zajęć i waszych wspólnych przedsięwzięć. Jesteście silną i zgraną grupą, dlatego zachęcam do odważnego wdrażania autorskich projektów i pomysłów. Na moje wsparcie zawsze możecie państwo liczyć. Otwierając czternasty rok Kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzę państwu zdrowia, niegasnącej pogody ducha, bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju - dodała zastępca burmistrza Dorota Stępień.

 

Kolejno głos zabrała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. - Szanowni studenci, drodzy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bardzo się cieszę, że możemy się ponownie spotkać. Witam was bardzo serdecznie w gronie osób, które bardzo życzliwie spoglądają w kierunku Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W gronie przyjaciół Kozienickiego Domu Kultury i Kozienic. Dziś rozpoczynamy czternastą edycję naszego uniwersytetu. Jak co roku jest to dla nas wyjątkowa chwila, ale zarazem czas refleksji. Przez te wszystkie lata rozwijaliśmy jak pięknie rozwijał się nasz uniwersytet. Wielokrotnie powtarzałam, że czternaście lat temu kiedy inaugurowaliśmy pierwszy rok akademicki Uniwerystetu Trzeciego Wieku nikt nie przypuszczał, że nasz uniwersytet będzie cieszył się tak dużym powodzeniem. Dziś służy on za wzór i cieszy się uznaniem nie tylko naszych studentów, ale również prestiżem i renomą, która przekracza granice regionu, a nawet województwa - mówiła dyrektor Elwira Kozłowska.

 

 

Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska mówiła o niezwykle dynamicznym rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka to społeczny fenomen, który od wielu lat jest dostrzegany i doceniany na arenie Mazowsza, a coraz częściej również i całego kraju. Każdego roku na liście słuchaczy uniwersytetu znajdują się setki osób. Kozieniccy seniorzy bardzo chętnie korzystają z naszej oferty i tworzą wspaniałą, prężnie działającą społeczność. Kozienice mają jeden z najbardziej licznych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju, a w przeliczeniu na liczbę mieszkańców prawdopodobnie największy.

 


 

To, co bez wątpienia przyciąga seniorów do Kozienickiego Domu Kultury, to bardzo bogata oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tej edycji na kozienickich słuchaczy czekać będzie ponad 20 wykładów, dodatkowe wydarzenia jak spektakle i koncerty muzyczne, a także 23 zajęcia fakultatywne, takie jak choćby: aqua areobic, zajęcia teatralne i taneczne, plastyczne, fotograficzne, brydż, tenis stołowy czy języki obce. Wśród planowanych nowości znalazły się: nauka gry na instrumentach, strefa szycia, spotkania z dietetykiem czy warsztaty literackie. Zdecydowanie będzie w czym wybierać.

 

 

Przewodniczący rady słuchaczy UTW Dariusz Szewc mówił o przygodzie jaka czeka wszystkich słuchaczy kozienickiego uniwersytetu. Przygodzie, podczas, której dyrektor Elwira Kozłowska zawsze wspiera swoich studentów.

 

W pierwszym semestrze wykłady wygłoszą m.in. dr Sebastian Bielak – fotograf, pisarz, podróżnik i wykładowca akademicki, Andrzej Pasławski – fotograf, podróżnik, Igor Pogorzelski – reżyser dźwięku, konsultant muzyczny i operator dźwięku, wykładowca akademicki czy Kamila Wieczorek – absolwentka geografii i turystyki, pilot wycieczek i podróżniczka. Ofertę uzupełnią specjalne seanse pt. „Kino dla seniora” w Kinie KDK.

 


 

Ze względu na kwestie związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym, Kozienicki Dom Kultury wprowadził w tej edycji UTW bardzo ważną zmianę. Seniorzy zostaną podzieleni na dwie grupy wykładowe.

 


 

Tradycyjnie słuchacze będą spotykać się na wykładach w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w środy, ale dwukrotnie będzie wygłaszany ten sam wykład. O godz. 11.00 dla grupy I, a o godz. 12.45 dla grupy II.

 


Po przemówieniach okolicznościowych odbył się wykład inauguracyjny Nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Tomasza Sota dotyczący wpływu zmian klimatycznych na roślinność Puszczy Kozienickiej.

 

Zwieńczeniem uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego UTW był koncert zespołu VOŁOSI. Zespół Vołosi tworzą utalentowani muzycy, którym udało się wykreować swój niepowtarzalny styl. Jego bardzo ważny element stanowi muzyka etno. Ich twórczość czerpie z karpackich korzeni, ale można tu też znaleźć brzmienia muzyki klasycznej oraz rocka czy jazzowe improwizacje. To wspaniała mieszanka, czego dowodem są liczne, prestiżowe nagrody oraz setki koncertów w kraju i poza jego granicami.

 


 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, dziennikarze i...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Te wyjątkowe zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, pod bac...
Fot. archiwum Pionki24
To będzie przełomowe wydarzenie w naszej okolicy - I Zawody Strzeleckie o Puchar...
Przejście dla pieszych na ulicy Mickiewicza. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nasze miasto w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zwyciężyło z proje...
Przerwa w dostawie wody wystąpi w piątek, 15 października. 
Fot. siepomaga.pl
Mały Antoś i jego rodzice na co dzień mieszkają w Marcelowie, w gminie Pionki. N...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Okazji do świętowania było co nie miara. Złożyły się na to 110-lecie oświaty, na...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Powiat Radomski/Facebook
Adam Kozicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w ...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 15 do 21...
Fot. archiwum Pionki24
W niedzielę 10 października rozpoczęły się IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcija...
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
To już kolejny projekt jaki zrealizował w naszym mieście klub KS PATEX Pionki. T...
Łącznie dziesięć powierzchni komercyjnych - sześć przeznaczonych na cele handlow...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W niedzielę, 10 października o godzinie 12 sprzed siedziby Nadleśnictwa Kozienic...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza do udziału w powiatowym k...
Fot. KMP w Radomiu
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach odwiedzili dzieci z Przedszkola "Kol...
Fot. archiwum Pionki24 oraz PKP S.A
Polskie Koleje Państwowe S.A. unieważniły przetarg na rozbudowę dworca Pionki Za...
Na zdjęciu (od lewej): członek zarządu PWKC Michał Golbert, radny miasta Pionki Włodzimierz Szałabaj oraz prezes PWKC Robert Pyryt. Fot. PWKC Pionki
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach rozpoczęło bardzo w...
W czwartek, 7 października na terenie gminy Pionki nietrzeźwy kierowca audi uder...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie sportowym  (dokumenty do roweru w zestawie)   Wiecej informacji 607 833 765 Cena 1900 zł (aktualny koszt nowego...
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
Sprzedam dom (1/2 bliźniaka) o powierzchni około 210 m2. Nieruchomość położona w Pionkach przy ulicy Armii Krajowej na działce o powierzchni 307 m2. Budynek w stanie surowym (wybudowany w latach 90-tych), dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Na podpiwniczen...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
składające się z 3 pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z wc, o powierzchni użytkowej 58,60m2 przy ul. Mickiewicza 53 Pionki. Mieszkanie położone na 4 piętrze, balkon, do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie po remoncie: nowa instalacja elektryczn...
GARAŻ
GARAŻ
Sprzedam garaż znajdujący się w zespole garaży między Alejami Lipowymi a ul. Chemiczną. Księga wieczysta. Cena do ustalenia. Tel.501 800 918
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992