Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Wmurowano kamień węgielny pod budowę szpitala w Pionkach
Dodał: DL, 30-09-2020 15:11, odsłon: 5291
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - poseł Marek Suski wraz z senatorem Stanisławem Karczewskim dokonali symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę szpitala w Pionkach
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - poseł Marek Suski wraz z senatorem Stanisławem Karczewskim dokonali symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę szpitala w Pionkach

W środę, 30 września na terenie szpitala imienia Lecha i Marii Kaczyńskich przy ulicy Niepodległości w Pionkach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego pawilonu zabiegowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Koszt inwestycji będzie opiewał na sumę ponad szesnastu milionów złotych.

 

 

 

Wszystkich obecnych powitała gospodarz uroczystości, dyrektor SPZZOZ w Pionkach Bernarda Dudek. – Tak długo oczekiwana inwestycja ruszyła. Za naszymi plecami efekty pierwszych prac budowlanych. Jest mi niezmiernie miło oficjalnie poinformować, że nasz szpital dostąpił zaszczytu nadania imienia Lecha i Marii Kaczyńskich. Para prezydencka uznawała ochronę zdrowia i życia obywateli Rzeczpospolitej Polskiej za jedną z najistotniejszych kwestii. Szpitalowi w Pionkach przyświeca taki sam cel, dlatego mam nadzieję będzie godnie upamiętniał życie i działalność pary prezydenckiej – mówiła dyrektor szpitala.

 

Starosta radomski Waldemar Trelka mówił o terenie szpitala w Pionkach jako o miejscu, w którym tworzy się historia. – Kiedy na początku kadencji zmierzyliśmy się z wyzwaniami, do których należał szpital w Pionkach, rozmawialiśmy o tym jak zbudować, jak doprowadzić do sytuacji, w której będziemy wszyscy mieli satysfakcję z tego jak szpital realizuje potrzeby naszych mieszkańców. Jesteśmy tu i teraz. Dzisiaj realizujemy pierwszy etap inwestycji za ponad szesnaście milionów złotych. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania pieniędzy i sprzętu, aby ten pawilon i kolejne mogły wzrastać i mogły zabezpieczać nasze potrzeby – mówił starosta radomski Waldemar Trelka.

 

Starosta Waldemar Trelka zaprezentował akt erekcyjny, czyli dokument rozpoczynający w uroczysty sposób budowę.

 

Następnie głos zabrał senator Stanisław Karczewski, który odczytał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, po czym osobiście zwrócił się do wszystkich zgromadzonych podczas uroczystości. – Inwestycja w Pionkach z punktu widzenia makro gospodarki i marko bezpieczeństwa jest bardzo istotna i ważna, bo to bezpieczeństwo to nie tylko kliniki, instytuty, szpitale na najwyższym poziomie referencyjnym, ale właśnie te szpitale, które świadczą najwięcej usług dla mieszkańców naszego kraju. Gratuluję i życzę pomyślnej realizacji państwa zamierzeń – powiedział senator Stanisław Karczewski.

 


 Dyrektor szpitala w Pionkach - Bernarda Dudek

 

Podczas uroczystości obecny był również wicewojewoda Artur Standowicz, który pogratulował inwestycji i zaznaczył, że powiat radomski nie zostanie z nią sam. Poseł Marek Suski mówił o tym, że budowa szpitala to duże obciążenie dla powiatu, ale ma szansę powodzenia dzięki między innymi środkom pozyskanym z budżetu państwa.

 

 

- Jesteśmy w Pionkach, w mieście, które ma wspaniałą patriotyczną historię i które po 89 roku lekko jakby zostało zapomniane. Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński mówił o tym, że w Polsce nie tylko jest Warszawa i wielkie ośrodki, ale są też miejsca, o które trzeba zadbać, aby w naszym kraju wszyscy obywatele czuli opiekę państwa. Dziś w tym dniu realizujemy testament Lecha Kaczyńskiego, który w ten sposób chciał obejmować opieką wszystkich naszych rodaków - mówił poseł Marek Suski.

 

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk podziękował staroście oraz radnym powiatu radomskiego za podjęcie decyzji dotyczącej budowy szpitala. Burmistrz mówił także o dobrej współpracy z radą miejską, z którą miasto wspólnie dokłada małą cegiełkę do tej inwestycji. - Cieszę się z tego powodu, że od lat oczekiwana inwestycja w szpital w Pionkach rozpoczęła się i jest na początkowym etapie. Ten szpital to przyszłość, stabilizacja, bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców, ale nie tylko naszego miasta, bo także mieszkańców ościennych gmin – powiedział burmistrz Robert Kowalczyk.

 

 

– Dzisiaj pogoda nam nie sprzyja, ale tak naprawdę to co przed nami, czyli ta inwestycja to słońce, na które miasto długo czekało – mówił burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

 

Jako ostatni głos zabrał wieloletni lekarz pracujący w naszym szpitalu Krzysztof Jakubowski. – Walt Disney zawsze mówił, że Ci co nie mają marzeń to są ubodzy. Wszyscy mieliśmy marzenia i te marzenia w tej chwili się spełniają – mówił doktor nauk medycznych Jakubowski.

 

Na zakończenie proboszcz parafii Świętej Barbary w Pionkach ksiądz Stanisław Bujnowski poświęcił kamień węgielny, który został następnie symbolicznie wmurowany przez przybyłych gości.

 

Pawilon zabiegowy zaprojektowała architekt Jolanta Nowak. Za realizację projektu odpowiedzialna będzie radomska firma Arbud, należąca do Rafała Makowskiego. Budowa ma potrwać 12 miesięcy.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super Komentator
A ja myślałem że cyrk się rozkłada. Niedojda ćwierćinteligent /Caryca Katarzyna /Suski, "kryształowy" Karczewski pracujący dla idei za 400.000PLN i wieczny lawirant nieudacznik życiowy Trelka.
30-09-2020, 15:55:56
+ 65
- 17
odpowiedz
VIP
Będzie tak samo, jak ze stępką pod prom w Szczecinie, albo jak megalotnisko w Baranowie? Caryca i reszta ćwierćinteligentów na pewno o to zadba.
30-09-2020, 16:01:45
+ 38
- 16
odpowiedz
No cóż Śytfa ,Śytfe zmienia [zmarnieje ten świat ] .Tylko many ,many ,many ,many i władza !
30-09-2020, 16:30:32
+ 17
- 22
odpowiedz
VIP
Widzę, że nasi szanowni politycy i samorządowcy mają jednak wprawę w machaniu kielnią.
Dodane obrazki:
30-09-2020, 17:28:22
+ 25
- 5
odpowiedz
VIP
Co mnie podkusiło popatrzeć na te zdjęcia , wczoraj przed kolacją ! Apetyt szlag trafił .
Dodane obrazki:
01-10-2020, 08:18:14
+ 53
- 20
odpowiedz
VIP
Było zagladąć pod sukienkę księcia? ???? pewnie modlił się, żeby jak najpóźniej odmówili, to będzie miał więcej kasy z pogrzebów ????
01-10-2020, 13:12:24
+ 24
- 1
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992