Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Ponowne otwarcie Kolorowego Pudełka. Od jutra dzieci pojawią się w salach przedszkola
Dodał: DL, 05-05-2020 17:14, odsłon: 2506

Niepubliczne Przedszkole Kolorowe Pudełko od jutra będzie otwarte. Taką decyzję podjęła dyrektor placówki Milena Królikowska. Pytamy dyrektor o to jak będzie wyglądać funkcjonowanie przedszkola w dobie koronawirusa, oraz jakie wdrożono środki bezpieczeństwa. - Na decyzję o otwarciu placówki nie miała wpływu ilość dzieci, które wrócą do Kolorowego Pudełka. Nawet gdyby było to jedno dziecko, przedszkole zostałoby otwarte – mówi dyrektor.

Dyrektor Kolorowego Pudełka Milena Królikowska zapewnia, iż wszystkie zabezpieczenia zostały wdrożone w Kolorowym Pudełku. - Nasza placówka jest przygotowana do otwarcia zgodnie z dokumentem „Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3” .

 

W Przedszkolu zostaną wdrożone różne procedury, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom oraz przedszkolakom. Dyrektor wyjaśnia, że samo funkcjonowanie placówki nie ulegnie drastycznym zmianom, ponieważ zawsze przedszkole było zobligowane do przestrzegania rygorystycznych norm funkcjonowania placówki. Istotne w dzisiejszych czasach będzie zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w salach oraz przestrzeni dla dzieci.

 

- Zgodnie z zaleceniami wdrożyliśmy procedury zapewniające bezpieczeństwo naszym przedszkolakom. Trudno opisywać każdą z nich szczególnie, że część z nich to działania, które obowiązywały nas również w przeszłości. Przed pojawieniem się koronawirusa również byliśmy również zobligowani do przestrzegania bardzo rygorystycznych norm funkcjonowania placówki. Myślę, że warto wypomnieć o kwestiach które nabierają szczególnego znaczenia w obecnej sytuacji, a mianowicie związanych z zapewnieniem odpowiedniej jakości powietrza w salach oraz zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni dla dzieci, gdyż obecnie normy te zostały znacznie podwyższone. Obecnie minimalna przestrzeń dla dziecka to 4m2, zaś zalecenia co do wymiany powietrza w salach wynoszą co godzinę. Dzięki dużym salom dochodzącym do 90m2 jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom GIS-u oraz Ministerstwa Zdrowia również dzięki zastosowani mechanicznej wentylacji opartej na wymiennikach krzyżowych jesteśmy w stanie na bieżąco dostarczać świeże powietrze do wszystkich sal przy zapewnieniu komfortu dzieci w nich przebywających – powiedziała dyrektor.

 

Jakich zasad bezpieczeństwa będą przestrzegać pracownicy?

 

Jak informuje Milena Królikowska pracownicy otrzymali dodatkowe instrukcje, które obejmują między innymi to że powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący minimum 1,5 m. Personel kuchenny nie powinien kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się nimi. - Dodatkowo chcemy, aby pomimo trudnych warunków dzieci miały duży komfort przebywania w placówce – dodaje Milena Królikowska.

 

Co z rodzicami, którzy odbierają lub przyprowadzają dzieci?

 

Rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dzieci mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola jak i innych dzieci oraz ich rodziców, który wynosi dwa metry.

 

Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej przedszkola, z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk). Do podmiotu może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. 

 

Ilu rodziców zadeklarowało chęć przyprowadzenia dzieci?

 

- Sytuacja zmienia się dynamicznie, można powiedzieć, że z minuty na minutę. Jesteśmy gotowi do przyjęcia naszych przedszkolaczków. Myślę, że coś więcej będziemy mogli powiedzieć po pierwszych dniach funkcjonowania. Na decyzję o otwarciu placówki nie miała wpływu ilość dzieci, które wrócą do Kolorowego Pudełka. Nawet gdyby było to jedno dziecko przedszkole zostałoby otwarte. Decyzja o otwarciu uzależniona była tylko od możliwości spełnienia warunków wytyczonych przez GIS i MZ – odpowiada Milena Królikowska.

 

W jaki sposób będą odbywały się zajęcia? Jaka będzie ich forma? Może jakieś wytyczne co do liczby dzieci przebywających w jednej sali? - W grupie może przebywać do 12 dzieci. Wuzasadnionych przypadkach za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2 – informuje dyrektor.

 

Zajęcia ruchowe oraz taneczne będą dalej prowadzone. Priorytetem dyrekcji i pracowników Kolorowego Pudełka jest stworzenie jak najlepszych warunków dzieciom, aby nie odczuły jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu przedszkola. - Zajęcia będą odbywały się w sposób, w którym dzieci jak najmniej odczują to, iż pracujemy w wyjątkowych warunkach. Część zajęć które dotychczas prowadzone były z profesjonalnymi instruktorami teraz ze względu na procedury zostanie poprowadzona przez naszych wspaniałych nauczycieli. Myślę, że choć trudno dorównać umiejętności posiadanych przez Panią Paulinę Woźniak, która prowadzi w naszym przedszkolu TANG SOO DO lub Panu Piotrowi Czarnackiemu z radomskiej szkoły tańca SCENT OF DANCE, to zajęcia ruchowe oraz taneczne również się odbędą w naszej placówce - mówi Królikowska.

 

Co z odbieraniem dzieci?

 

Godziny odbioru dzieci nie ulegną zmianie, lecz sposób odbioru musi być zgodny z zaleceniami GIS i MZ. Rzeczy znajdujące się w przedszkolu, których nie można zdezynfekować zostaną usunięte, bądź zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

 

Czy nastąpi podział dzieci? Czy pierwszeństwo będą miały te dzieci, których rodzice pracują w miejscach szczególnie narażonych na koronawirusa? - Obecnie przy braku konkretnej informacji na temat ilości dzieci, które wrócą do przedszkola jest za wcześnie, aby mówić o tym kto będzie miał pierwszeństwo. Dążymy do tego, aby każde dziecko którego rodzic zgłosi chęć powrotu do przedszkola miało w nim miejsce. Życzę sobie i wszystkim abyśmy tak trudnych decyzji musieli podejmować jak najmniej – dodała na koniec dyrektor Kolorowego Pudełka Milena Królikowska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
QFG maly
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
Usługi remontowo-budowlane Jakub Figuła
Oferuję usługi w zakresie: - zabudowy karton gips - układanie paneli - adapta...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
SPRZEDAM  /  WYNAJMĘ
SPRZEDAM / WYNAJMĘ
Sprzedam dom Pionki ul. Kopernika - osiedle domów jednorodzinnych.Dom usytuowany jest na działce o powierzchni 1000 m z zagospodarowanym ogrodem. Powierzchnia użytkowa 142 m , oraz dwa zewnętrzne tarasy. Na parterze znajduje się pokój dzienny...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook