Dzisiaj jest niedziela, 29 listopada 2020 r., 334 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
ASAJ
Zatrzymani przez Rutkowskiego o kulisach akcji w Radomiu
Dodał: MaG, 24-11-2018 16:07, odsłon: 9966
fot.Echo Dnia/ arch.prywatne - Nie jesteśmy przestępcami - mówią Radosław Białek i Daria Pura, byli agenci Biura Rutkowski, którzy opowiadają nam o kulisach ich zatrzymania na stacji paliw w Radomiu.
fot.Echo Dnia/ arch.prywatne - Nie jesteśmy przestępcami - mówią Radosław Białek i Daria Pura, byli agenci Biura Rutkowski, którzy opowiadają nam o kulisach ich zatrzymania na stacji paliw w Radomiu.

Kulisy nocnej akcji Krzysztofa Rutkowskiego w Radomiu. Jego byli agenci twierdzą, że nie są grupą przestępczą. "Był nam winien pieniądze".

 

Radosław Białek i Daria Pura, byli agenci Biura Rutkowski opowiadają nam o kulisach ich zatrzymania na stacji paliw w Radomiu. - To Rutkowski był nam winien zaległe pieniądze za pracę i umówiliśmy się tam na ich odbiór - twierdzą.

Reklama oferta nasza w artykułach

Jak informował były detektyw, do zatrzymania Radosława B. oraz jego partnerki Darii P. przez funkcjonariuszy policji w obecności Krzysztofa Rutkowskiego i Mai Pilch, która ma być faktyczną właścicielką Biura Rutkowski, doszło około godziny 00:30 w nocy z piątku na sobotę 17 listopada 2018 na jednej ze stacji benzynowych w Radomiu.

 

Rutkowski twierdził, że para miała kierować wobec niego groźby karalne oraz usiłować zmusić do określonego zachowania, poprzez wymuszenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. - To wszystko nieprawda - mówią zatrzymani.

Para agentów Rutkowskiego

 

Radosław B. to naprawdę Radosław Białek, znany mieszkaniec gminy Pionki. Był zawodowym strażakiem, a po zakończeniu służby zaczął pomagać Krzysztofowi Rutkowskiemu przy realizacji różnych spraw w Polsce i Europie.

 

- Przez trzy lata byłem jego zaufanym kierowcą i współpracownikiem, przez 24 godziny na dobę odbierałem komórkę z numerem alarmowym Biura Rutkowski. Tam poznałem Darię, super dziewczynę, również agentkę. Zaczęliśmy się spotykać, a w końcu niedawno oboje podjęliśmy decyzję, że odejdziemy z pracy - mówił nam Radosław Białek.

 

Daria Pura twierdzi, że od kiedy Krzysztof Rutkowski dowiedział się, że chcą odejść, zaczął namawiać ich do pozostania. W końcu jednak rozstali się ostatecznie z Biurem Rutkowski. - Nie wszystkie polecenia można z czystym sumieniem wykonywać - mówią agenci, nie zdradzając jednak szczegółów.

 

Radosław Białek twierdzi, że rozstanie odbyło się w poprawnej atmosferze, a jedyną kwestią sporną pozostała wypłata zaległych wynagrodzeń.

 

- Rozmawiałem z Krzysztofem Rutkowskim kilka razy, zgodził się na wypłacenie nam zaległych poborów, ale przypomniałem mu jeszcze o zwrocie kwoty, którą zapłaciłem z własnej kieszeni za prawniczkę podczas jednej ze spraw. To również obiecał uregulować. Mieliśmy się spotkać w Warszawie albo w Radomiu, kiedy będzie jechał służbowo na południe Polski - opowiada Radosław Białek.

 

Nie jesteśmy przestępcami

 

Oboje przekonują, że Rutkowski umówił się z nimi na wypłatę zaległych zobowiązań właśnie na stacji paliw przy ulicy Kieleckiej w Radomiu.

 

- Zabrałem mojego kolegę Tomka, bo dawno się nie widzieliśmy i chcieliśmy sobie pogadać. Ja zostałem jeszcze w samochodzie, a Daria poszła z Tomkiem do budynku stacji paliw, żeby spotkać się z szefem. Ja miałem do nich dołączyć. Zaraz potem patrzę, że wyprowadzają ich policjanci po cywilnemu, do mnie też podeszli i również zostałem zatrzymany - opowiada Radosław Białek. - Potem Rutkowski przedstawił nas jako "czarne owce" w swojej agencji, że jakoby chcieliśmy wymusić na nim pieniądze. Jak mogę wymuszać coś, co on sam jest mi winien?

 

Daria Pura również utrzymuje, że spotkanie w Radomiu miało zakończyć się ostatecznym rozliczeniem.

 

- Niezależnie od Radka umawiał się ze mną na wypłatę pieniędzy i też mieliśmy rozliczyć się przy okazji tego spotkania - mówi była agentka Rutkowskiego.

 

Prokuratura wypuściła

 

Po zatrzymaniu agenci spędzili noc w policyjnym areszcie, a potem trafili do komendy policji w Grójcu (jej funkcjonariusze brali udział w zatrzymaniu), gdzie zostali przesłuchani, każde osobno.

 

- Dlaczego do Grójca? Przypuszczam, że Rutkowski zadzwonił do tej komendy po drodze z Warszawy. Kiedy na policję dzwoni znany człowiek, uważany za detektywa i opowiada o grupie przestępczej i wymuszeniach, to funkcjonariusze musieli podjąć interwencję lub chociaż sprawdzić temat. Może inne komendy nie chciały tego ruszać? - przypuszcza Radosław Białek.

 

W niedzielę oboje byli przesłuchiwani w Prokuraturze Rejonowej Radom Zachód, a następnie wypuszczeni na wolność za poręczeniem w postaci dozoru policyjnego. Czynności prowadzone są "w sprawie", nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów.

 

- Niezależnie od siebie zeznali, że byli umówieni z Krzysztofem Rutkowskim na wypłatę zaległych wynagrodzeń za pracę w jego agencji. Twierdzili też, że nigdy nie grozili mu, nie próbowali wymuszać pieniędzy, nie powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych czy policji. Zeznali, że to sam Rutkowski nalegał na spotkanie i wypłacenie pieniędzy, które miał być im winien - mówi nam osoba, znająca kulisy sprawy.

 

W tle słynna Wodzianka

 

Byli agenci Rutkowskiego przypuszczają, że tłem tego, co ich spotkało mogą być słynne już w światku celebryckim zdjęcia Rutkowskiego i Wodzianki, czyli Dominiki Zasiewskiej, hostessy noszącej wodę w programie Kuby Wojewódzkiego.

 

Sam eks-detektyw obiecywał małżeństwo Mai Pilch, która ma być obecnie właścicielką Biura Rutkowski. W telewizyjnym programie na żywo zapowiadał wesele w sierpniu tego roku. Tymczasem Wodzianka opublikowała właśnie w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z Rutkowskim. Według niej, jej również obiecywał małżeństwo. "Ja nie zrobiłam nic złego. Nakłamał i mi i jej i wszystkim dookoła" - napisała na twitterze Dominika Zasiewska.

 

- Może on się przestraszył, że mam jakieś kompromitujące go zdjęcia, bo przecież niemal wszędzie go woziłem. Ja wiem co to jest dyskrecja, nie robiłem mu żadnych zdjęć, nie komentuję jego spraw prywatnych - mówi o Rutkowskim Radosław Białek.

 

-Policja i tak zabrała nam telefony, na których nie ma takich zdjęć. My nie mamy żadnego związku z tym, co Wodzianka publikuje sobie w internecie - przekonuje Daria Pura.

 

Sam Krzysztof Rutkowski zasłynął jako detektyw, którego pracę nagrywała przed laty jedna z komercyjnych telewizji. Stał się rozpoznawalny, a wtedy zaczął wykorzystywać medialnie głośne, ogólnopolskie sprawy. Stracił licencję detektywa po skazaniu prawomocnym wyrokiem w jednej ze spraw karnych.

 

Rutkowski ma zresztą na koncie kilka wyroków: został skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności przez sąd w Antwerpii, a także na 2,5 roku więzienia przez sąd w Katowicach (po apelacji prawomocnie orzeczono 1,5 roku więzienia).

 

W 2012 roku miał też proces o bezprawne prowadzenie działalności detektywistycznej, a w tym roku został prawomocnie skazany w tej sprawie na karę 1 roku więzienia z warunkowym zawieszeniem oraz grzywnę - czytamy w Wikipedii.

 

 

źródło: Echo Dnia/ MaG

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Dzisas co za twarze na tym zdjęciu. Czoła nie skażone intelektem. Nie dziwota ze pracowali dla Rutkowskiego
25-11-2018, 02:05:19
+ 38
- 14
odpowiedz
Zaden artykul nie zmieni opinii o was. Na zdjeciu od lewej slodka naiwnosc i wulkan glupoty
25-11-2018, 16:52:24
+ 16
- 103
odpowiedz
Godzina 19sta niedziela okna otwierasz i smród na mieście władza nie z Pionek i palą wszelkim szajsem biznesmeni pionkowscy !!!!!!!!!
Gdzie policja sprawdzać kto czym pali zaczynając od godziny 17stej chodzić po domach prywatnych
Burmistrz nie z Pionek i nikomu nie przeszkadza smród w samym centrum
25-11-2018, 19:25:38
+ 203
- 100
odpowiedz
VIP
Powietrze w Pionkach jest toksyczne .
airly.eu/map/pl - aktualnie PM10 -239%-120ug/m3
PM 2,5 -283% , 71 ug/m3 i informacja : 83 - zła jakość powietrza . Unikaj przebywania na zewnątrz.
17.11 cała mapka na fioletowo. Najwyższy stopień . Zauważyłam , że w sobotę po 17.00 zaczyna napływać ta trucizna od strony Działek Suskowolskich . Co tam jest ? W Pionkach jest 7 czujników .
Dodane obrazki:
25-11-2018, 22:38:19
+ 230
- 97
odpowiedz
VIP
Jak to co jest. Palą szyszkami i węglem brunatnym
25-11-2018, 22:48:02
+ 104
- 9
odpowiedz
VIP
Proszę poobserwować . Za duże stężenie trucizn . I zawsze z tej samej strony Pionek . To musi być coś dużego .
Dodane obrazki:
25-11-2018, 22:56:57
+ 220
- 100
odpowiedz
Dzisaj o 7 rano policja zatrzymala radoslawa B. i trasportuje go do Poznania w zwiazku ze sprawa Tylman gdzie jest oskarzony o naklanianie do falszywych zeznan i probe przekupstwa.A za plecami ma juz akt oskarzenia o sprawe z powyzszego artykulu.Ale to nie wszystko ....cdn.
28-01-2019, 13:21:12
+ 8
- 55
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Listopadowa sesja Rady Powiatu Radomskiego była prowadzona zdalnie, a wszystkie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukare...
Fot. Mateusz Palka
Policjanci w asyście strażaków uratowali ludzkie życie. Mundurowi pomogli...
Fot. ilustracja/pixabay.com
GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe niż...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na początku lipca ruszyła termomodernizacja PSP nr 2 w Pionkach. Głównym ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Tegoroczni maturzyści z Pionek nie zatańczą uroczystego poloneza na tradycyjnej ...
Fot. ilustracja przykładowa/pixabay.com
Kryminalni z Pionek zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w sprawie rozboju. ...
Fot. Facebook - OSP Czarna
20 listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej, w gminie Pionki, odebrała sw&oa...
Mateusz Morawiecki / Źródło: Twitter / KPRM
- Dzisiaj wdrażamy tarczę 2.0. To co najmniej 35 do 40 miliardów złotych ...
Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej (WPR) to termin bliski europejsk...
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC poinformowało o przerwie w dostawie w...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. archiwum Pionki24
Mimo trwającej epidemii, Orszaki Trzech Króli 2021 odbędą się i wszyscy s...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk poinformował, że z uwagi na panującą sy...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dla dwóch grup przedszkolnych Krasnoludków i Pszczółek z Pu...
Trwa największa w historii inwentaryzacja pieców na Mazowszu. Dzięki 23 m...
fot. Marcin Kucewicz
W tym roku instytucja obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia, niestety zaplanowan...
fot. OSP Brzóza
Tuż po godzinie 9 rano służby ratownicze zostały poinformowane o awaryjnym lądow...
fot.kadr z filmu
Gdy powstała, nie miała konkurencji, jej następcą była kaseta magnetofonowa i pł...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe o pow.57 m2 w bloku przy ul. Kozienickiej 26. Mały balkon. III piętro. 3 pokoje. Widna kuchnia. Oddzielne WC i łazienka. W dużym pokoju wymienione przed rokiem okno balkonowe. Wszędzie blisko. Mieszkanie do remontu.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992