Dzisiaj jest czwartek, 28 stycznia 2021 r., 28 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[WIDEO, ZDJĘCIA] Turniej Charytatywny Bartex Cup. Zebrano prawie dwanaście tysięcy złotych!
Dodał: DL, 31-08-2020 14:59, odsłon: 4676
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W niedzielę, 30 sierpnia nad Stawem Górnym odbył się turniej charytatywny piłki nożnej plażowej Bartex Cup na rzecz Kubusia i Czarusia. Wszystkie drużyny zostawiły serce na boisku, okazując wsparcie potrzebującym dzieciom,. Łącznie zebrano, aż 11 760 złotych. Drużyna gospodarzy - Bartex Team wygrała całe rozgrywki. Nie lada atrakcją było show taneczne ,,Jerusalema”, które dodało wiele uroku niedzielnemu turniejowi.

Walentynki 4

W turnieju piłki plażowej wystąpiły drużyny: Bartex Team, Pionki Dzieciom, Zamłynie Radom drużyna kobieca, Paskudne Dziki, Pionkowskie Morsy, Longer Team, Dream Team, Patex Jedlnia, Marcbud Team. Organizatorami turnieju była drużyna Bartex Team, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz drużyna Pionki Dzieciom. Turniej odbył się pod honorowym patronatem burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka, który także był jednym z organizatorów niedzielnych zawodów.

 

Pomoc przez taniec

 

Turniej zainaugurowało kapitalne show taneczne ,,Jerusalema” pod przewodnictwem Lidii Żuchowskiej, które wspólnie wykonały dziewczyny ze Strefy Ruchu z Suskowoli, z Pionkowskich Morsów, a także z ,,Spontanicznych dla Kubusia i Czarusia”. Taniec ten był formą pomocy dla potrzebujących. Utwór Jerusalema dzięki swojemu drugiemu, humanitarnemu obliczu zyskał popularność na całym świecie.

 

 

 

Wszyscy wspierali Kubusia i Czarusia

 

Kubuś urodził się 31 maja 2018 roku. Po 160-ciu dniach spędzonych w szpitalu zapadła diagnoza – nieketotyczna hiperglicynemia. Jest to bardzo rzadka choroba metaboliczno-genetyczna, w której nieaktywny jest enzym rozbijający glicynę. Nadmierna jej ilość zakłóca funkcjonowanie mózgu, prowadząc do kłopotów z przełykaniem i karmieniem, letargu, drgawek, śpiączki, obniżonego napięcia mięśniowego, a także opóźnienia w rozwoju. Na świecie jest około 500 dzieci zdiagnozowanych z NKH. Niestety nie ma leczenia, które mogłoby zatrzymać chorobę. Aby wesprzeć Kubusia należy kliknąć TUTAJ.

 


 

U Czarusia zdiagnozowano SYNDROM BECKWITHA WIEDEMANNA-BWS jest to rzadka choroba genetyczna. Dzieci takich jak Czaruś jest w Polsce mniej niż 50. Czaruś musi być pod stałą opieką specjalistów: chirurga (kontrole języka, kwalifikacje do zabiegu), kardiologa, chirurga naczyniowego, urologa (wnętrostwo, niestąpienie jąderek ) alergologa, pulmonologa, neurologopedy, psychologa i onkologa (2 wizyty w roku na NFZ). Czaruś wymaga stałej kontroli jamy brzusznej, markerów co trzy miesiące ze względu na wysokie ryzyko nowotworu.dlatego wszystkie wizyty musimy odbyć prywatnie. Więcej informacji o Czarusiu znajdziecie TUTAJ.

 


 

Turniej otworzyła między innymi wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. – Bardzo się cieszę, że tak licznie się zebraliśmy. Serdeczne pozdrowienia i życzenia dużo zdrowia dla naszego Czarusia i Kubusia. Mam nadzieję, że wszyscy tutaj zgromadzeni będziemy szczodrzy, także zapełniajcie puszki po same brzegi - mówiła wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 


- Życzę wam jak największych wyników, wszyscy jesteście wygrani. Pięknie wam dziękuję i mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja tego turnieju – dodała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 

 

Dziewięć zespołów zmotywowanych chęcią niesienia pomocy rywalizowało w charytatywnym turnieju piłki plażowej. Zbierano pieniądze na pomoc dla Kubusia i Czarusia. Kapitanem drużyny Bartex Team był Bartek Majewski. – Pomysł zorganizowania zawodów piłki plażowej przyszedł nam do głowy po  charytatywnym turnieju halowym w Jedlni. Postanowiliśmy zrobić coś u nas w Pionkach, gdzie każdy był za beach soccerem. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy w taki sposób przede wszystkim pomóc, a także zapewnić wszystkim uczestnikom dobrą zabawę. Na pierwszym miejscu znajduje się pomoc. To co zorganizowaliśmy, choćby także na około całego turnieju jak zamek dmuchany, loteria fantowa było z myślą o Czarusiu i Kubusiu. Dzięki loterii uzbieraliśmy około cztery tysiące złotych. Kraina Zabaw charytatywnie postawiła swój zamek dmuchany, dzięki, któremu udało się uzbierać drugie tyle. Podczas turnieju liczyła się przede wszystkim pomoc, a także dobra zabawa. Dziękuję za ogromne wsparcie wszystkim sponsorom, a także grupom tanecznym za show jakie zrobili podczas turnieju – mówił Bartek Majewski.

 

Dziewięć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki w fazie grupowej prowadzone były w systemie ligowym, czyli każdy grał z każdym. Dwa pierwsze miejsca w każdej z grup awansowały do półfinałów. Zespoły, które zajęły trzecie miejsce grały mecz o piąte miejsce w turnieju, zaś ostatni toczyli ze sobą bój o siódmą lokatę.

 


 

 Współorganizatorem turnieju była drużyna Pionki Dzieciom. Jej kapitanem jest radny miasta Pionki Kamil Panufnik. – Spotkaliśmy się na pierwszym charytatywnym turnieju Bartex Cup ze szczytną ideą pomocy chorym chłopcom, Kubusiowi i Czarusiowi. Stąd właśnie pomysł całego turnieju, jak również pomysł na wykonanie tańca do piosenki Jerusalema. Z tego miejsca chciałbym podziękować przede wszystkim dziewczynom ze Strefy Ruchu Suskowola oraz Pionkowskich Morsów, które zatańczyły układ do wyżej wspomnianego utworu, a także każdej spontanicznej osobie, która dołączyła do naszego tańca. Specjalne podziękowania dla Lidii Żuchowskiej za profesjonalną naukę i dobór świetnego układu. Mamy nadzieję, że nasza akcja spotka się z jak największym odzewem wszystkich mieszkańców. Chciałbym podziękować organizatorowi drużynie Bartex Team jak również współorganizatorowi Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i drużynie współorganizatora Pionki Dzieciom. Dzięki połączeniu sił i aktywnej współpracy udało się stworzyć fajne wydarzenie, które mam nadzieję przybierze formę turnieju cyklicznego, ponieważ jak wiemy zawsze są dzieci, dla których warto pomagać i w miarę możliwości będziemy starać się to robić. Dziękuję także panu burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi za objęcie patronatem naszej imprezy – mówił Kamil Panufnik.

 


 

W meczu o piąte miejsce do walki stanęli zawodnicy zespołów Marcbud Team i Pionkowskich Morsów. Po emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna Marcbud (2:1). Mecz o siódme miejsce pomiędzy Longer Team i Dream Team zakończył się rezultatem 3:2 dla „Longerów”.

 

W meczu o piąte miejsce lepsi okazali się zawodnicy Marcbud Team.

 

O trzecie miejsce walczyli Patex Jedlnia i Paskudne Dziki. Ten niezwykle emocjonujący mecz, w którym zawodnicy obu drużyn zostawili serce na boisku zakończył się wygraną ekipy z Jedlni.

 

Trzecie miejsce po wygranej z Paskudnymi Dzikami zapewnili sobie zawodnicy Patex Jedlnia.

 

W finale zawodnicy Pionki Dzieciom musieli uznać wyższość rywali. Bartex Team zdominowali ostatni mecz turnieju, wygrywając pewnie 5:2

 

 

Mecz finałowy pomiędzy Bartex Team i Pionki Dzieciom

 

Po zakończeniu emocjonujących rozgrywek zawodnikom wręczono nagrody w postaci medali, oraz pucharów. Były także wyróżnienia indywidualne. Nagrody zawodnikom wręczali burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk, dyrektor POSiR-u Andrzej Iwanowski oraz radny Zbigniew Belowski.

 


Zwycięzcy turnieju - drużyna Bartex Team

 


Tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobyła zawodniczka Zamłynia Radom - Milena Połosa, która była również autorką najpiękniejszej bramki.

 

Najlepszym bramkarzem został Marcin Olbryś z drużyny Bartex Team.

 

Tytuł najlepszego strzelca powędrował do Łukasza Sucheckiego z Patex Jedlnia.

 


 Pierwsze miejsce - Bartex Team

 

Drugie miejsce - Pionki Dzieciom

 

Trzecie miejsce - Patex Jedlnia


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. por. SG Dagmara Bielec-Janas
Mimo trwającej pandemii i związanych z nią obostrzeń, trwa rekrutacja do służby ...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
29. Finał WOŚP zbliża się coraz większymi krokami. Tradycyjnie, tak jak w latach...
Fot. Facebook - Medycy na Ulicy. (Agata Durak znajduje się po prawej stronie)
Agata Durak, która pochodzi z Pionek, w każdy poniedziałek i piątek o god...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
W piątek 22 stycznia o godz. 18:00 odbył się wernisaż online malarstwa Pani Agni...
Fot. Anna Winiarska/Urząd Gminy Pionki
W dniu 24 stycznia, w związku z obchodami 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczn...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass, Augustów (gmina Pionki) - zdjęcie z dnia 15 stycznia 2021 roku
Po spadnięciu pierwszych poważniejszych opadów śniegu, które miały...
Fot. Beata Kowalik/UG Garbatka-Letnisko
W gminie Garbatka-Letnisko miało miejsce doniosłe wydarzenie. Pani Kazimiera Trz...
Fot. Mateusz Palka
W miniony weekend strażacy z Pionek mieli ręce pełne roboty. Uczestniczyli w wie...
Fot. st.szer. Michał Marczyk
Pomimo pandemii i panujących obostrzeń, oraz wykonywaniu wielu zadań przeciwdzia...
Fot. ilustracja/pixabay.com
IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Według prognoz przez cały poniedział...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W miniony weekend, a więc 23-24 stycznia byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzeni...
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
w Pionkach trzy pokoje z kuchnią pierwsze piętro wewnętrzne, duża piwnica parking zaraz przy klatce, duży balkon zwrócony na teren zielony strona południowa do częściowego remontu w pokojach mozaika drewniana okna plastikowe, blisko sklepy spożywcze...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992