Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Dzień Kobiet w Pionkach. Władysław Kosiniak-Kamysz złożył życzenia mieszkankom naszego miasta
Dodał: DL, 08-03-2020 20:21, odsłon: 5522
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Dzień Kobiet to święto, które w Pionkach obchodzone jest w sposób szczególny i na stałe wpisało się w kalendarz imprez. Jest wyrazem wdzięczności i pamięci o kobietach. W naszym mieście obchodziliśmy je już po raz piąty. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej, a jej organizatorką była Irena Nalewajko, która jest szefową Stowarzyszenia Seniorów Kontrast.

W tym roku specjalnie dla pań wystąpił zespół „Kontrast” oraz Joanna Nawrot i Przemysław Radziszewski. Życzenia wszystkim kobietom złożył poseł Władysław Kosiniak-Kamysz oraz marszałek województwa Adam Struzik, a także burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

 

Na scenie sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej wystąpili członkowie Stowarzyszenia Seniorów Kontrast. Wystąpiła również solistka współpracująca z Operą Bałtycką w Gdańsku Joanna Nawrot – sopran i Przemysław Radziszewski – tenor. W programie znalazły się najpiękniejsze arie, pieśni neapolitańskie i duety operetkowe. Wydarzenie poprowadził dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach Marcin Alot.

 

Organizatorką i sponsorką niedzielnej uroczystości była Irena Nalewajko, która przywitała przybyłych gości, życząc paniom wszystkiego co najlepsze.

 

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Robert Kowalczyk, który złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. – Dzisiaj już ponad sto dziesiąty raz spotykamy się na międzynarodowym Dniu Kobiet. Prawdziwi dżentelmeni obchodzą Dzień Kobiet codziennie. Szanownie Panie, dzisiaj zwracam się do Was. Do wszystkich pań, mieszkanek Pionek. Chciałbym w imieniu własnym i myślę, że wszystkich prawdziwych mężczyzn złożyć Paniom najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

 

- Cieszymy się z tego, że jesteście wśród nas, że nas wspomagacie, że pokazujecie nam drogę, że jesteście ciepłe, miłe, a przede wszystkim mądre – mówił burmistrz.

 

Po złożonych życzeniach burmistrz Robert Kowalczyk wręczył dwa bukiety kwiatów. Jeden z nich powędrował do organizatorki tegorocznego Dnia Kobiet – Ireny Nalewajko, a drugi z nich burmistrz podarował swojej żonie.

 

Kolejno głos zabrał marszałek Adam Struzik. – Na Mazowszu większość stanowią kobiety, których jest ponad dwa miliony siedemset tysięcy. Czymże byłaby nasza mazowiecka wspólnota bez pań, bez was. Dzień Kobiet jest dobrą okazją, podczas której staramy się przypomnieć waszą rolę, w życiu rodzinnym, ale także w życiu naszych wspólnot. Proszę Pań, życzę Wam przede wszystkim zdrowia, podobnie jak prezes naszego stronnictwa jestem lekarzem i wiem co to znaczy zdrowie. Zdrowie to poczucie dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego Życzę wam dobrej przyszłości. Dzisiaj mamy tutaj w Pionkach szczególny dzień, bo dzięki inicjatywie Pani Ireny, która jest wspaniałą kobietom możemy uczestniczyć wspólnie w koncercie.

 

- A więc życzę Wam zdrowia oraz dużo miłości. Życzę wam także szczęścia, bo szczęście jest człowiekowi potrzebne jak powietrze. Po to żeby miał poczucie satysfakcji, że żyje – życzył paniom marszałek Adam Struzik.

 

Gościem specjalnym Dnia Kobiet w Pionkach był poseł, oraz kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. – Dziękuję, że mogę być dzisiaj z Wami. To jest dla mnie wyróżnienie i zaszczyt. To prawda, że ta sala tak jak zauważył Pan burmistrz wygląda przepięknie. Jest bardzo dużo pań. Chciałbym w kilku zdaniach co dla mnie jest bardzo ważne w sprawach kobiet, równouprawnieniu, podmiotowości kobiet w życiu społecznym i politycznym. Po pierwsze Dzień Kobiet nie może być od święta. To nie może być tak, że mężczyźni przypominają sobie o sprawach kobiet tylko 8 marca każdego roku. Żeby zadbać troskliwie o role pań, o miejsce kobiety w życiu społecznym i politycznym, o godne miejsce zawsze w życiu rodzinnym, bo od tego trzeba rozpocząć to musimy myśleć o prawach, uprawnieniach, powinnościach i o wsparciu dla kobiet każdego dnia i po to też jestem w polityce, aby te sprawy podnosić. Chciałbym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Pomyślności, szczęścia, radości, zadowolenia z tego co osiągnęłyście. Rzeczpospolita ma twarz kobiety, Rzeczpospolita jest kobietą. Bądźmy z tego dumni. Bądźcie zdrowe Panie, wszystkiego dobrego – mówił.

 

- W obszarze zdrowia, polityki społecznej, rynku pracy i gospodarki jest wielkie miejsce dla kobiet, bo macie niezwykłą zdolność. Potraficie wyśmienicie opanować logistykę i ułożyć wszystkie rzeczy, że Ci którzy budują wielkie wieżowce to się mogą tylko od Was uczyć – powiedział poseł.

 

Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na profilaktykę zdrowotną, a szczególnie na regularne badanie profilaktyczne, oraz korzystanie z darmowych badań mammograficznych. – Dbanie o te sprawy będzie najlepszym prezentem jaki sprawicie swoim bliskim, a także Polsce, bo jesteście niezwykle potrzebne – zwracał się do pań.

 

Następnie na scenie sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej wystąpili członkowie Stowarzyszenia Seniorów Kontrast.

 

Kolejno na scenie pojawili się solistka współpracująca z Operą Bałtycką w Gdańsku Joanna Nawrot - sopran wraz z Przemysławem Radziszewskim - tenor. Dali oni wspaniały koncert, który porwał nie tylko żeńską część publiczności. W ich repertuarze znalazły się między innymi przeboje Anny German, czy także Zbigniewa Wodeckiego. Korzystając z okazji Joanna Nawrot wyraziła głębokie podziękowanie dla Ireny Nalewajko za pomoc finansową przy wydaniu płyty. Jak mówiła artystka – bez Pani Ireny to by się nie udało. Irena Nalewajko wsparła także wydanie płyty partnera Joanny – Andrzeja, który jest wybitnym klarnecistą.

 

 

Na zakończenie wraz z zespołem Kontrast wspólnie zaśpiewali Time to say Goodbye – Andrea Bocelliego. Po wszystkim przybyli goście wstali ze swych miejsc, po czym zaśpiewali tradycyjne sto lat, specjalnie dla organizatorki Dnia Kobiet w Pionkach - Ireny Nalewajko.

 


 


Po koncercie burmistrz Robert Kowalczyk wraz z radnym Włodzimierzem Szałabajem wręczyli Joannie Nawrot bukiet kwiatów.

 

Niespodzianką przygotowaną specjalnie z myślą o paniach były apaszki, które osobiście wręczyli im pionkowscy radni. 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Szkoda że tacy oficjele przyjeżdżają do Pionek tylko przed wyborami na ważne państwowe stanowiska jak potrzebują głosów mieszkańców !!!
09-03-2020, 06:47:57
+ 25
- 18
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992