Dzisiaj jest niedziela, 29 listopada 2020 r., 334 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Mieszkańcy mają dość. Czy i kiedy zostanie wyremontowana droga wojewódzka w Suskowoli?
Dodał: DL, 14-10-2020 09:20, odsłon: 4715
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Kierowcy od lat czekają na remont drogi wiodącej do Zwolenia. Dziury, fałdy, rowki, asfaltowe garby doprowadzają do wielu niebezpiecznych sytuacji, a widok samochodu jadącego slalomem po torze przeszkód na odcinku w Suskowoli nikogo nie dziwi. Zwróciliśmy się w tej sprawie do radnego gminy Pionki Piotra Krakowiaka, który wystosował interpelację do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Radny gminy Pionki Piotr Krakowiak w swoim piśmie skierowanym do zarządu dróg wojewódzkich zapytał o między innymi status procedowania sprawy modernizacji drogi wojewódzkiej 787 prowadzącej do Zwolenia na odcinku za Publiczną Szkołą Podstawową w Suskowoli do końca miejscowości. Odpowiedź MZDW na pismo radnego była bardzo lakoniczna i nie wniosła do tej sprawy żadnych nowych, potwierdzonych informacji. Do tego wpłynęła ona po blisko dwóch miesiącach.  – Pragniemy poinformować, że z chwilą zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych możliwa będzie przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 787 w miejscowości Suskowola.  MZDW w Warszawie dołoży wszelkich starań, aby możliwe było jej jak najszybsze rozpoczęcie. Przekazując powyższe informacje i deklaracje mamy nadzieję, że doprowadzenie staraniami Województwa Mazowieckiego do realizacji przedmiotowej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia lokalnego społeczeństwa – czytamy w odpowiedzi MZDW na pismo radnego.

 

Pełną treść odpowiedzi Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie można znaleźć TUTAJ (wystarczy kliknąć).

 


 

Jak wygląda historia związana z tą drogą? W 2019 roku przeznaczyliśmy pieniądze z budżetu gminy na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi wojewódzkiej 787, dokumentacja została wykonana i przekazana Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich. A porozumienie z MZDW w tej sprawie zostało podpisane z końcem listopada 2018 mówił radny gminy Pionki Piotr Krakowiak.

 

I nastała cisza

 

Jak podkreśla radny Piotr Krakowiak, od tego momentu nastała cisza. Pojawiały się rożne wersje, począwszy od tego, że droga ma być robiona, kończąc na tym, że żadne prace nie ruszą. – Skierowałem w sierpniu oficjalną drogą pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich, zarówno w Warszawie jak i w Radomiu. Dopiero teraz, 9 października otrzymałem pisemną odpowiedź. W międzyczasie wykonywałem także ponaglające telefony, bo termin przewidziany w Kodeksie Postępowania Administracyjnego nie został zachowany. Odpowiedź na moje pismo jest lakoniczna, dlatego ponowiłem korespondencję zadając konkretnie pytania. Moim celem jest uzyskanie sprecyzowanych informacji – powiedział Piotr Krakowiak.

 


 

Już od blisko dwudziestu lat temat tej drogi budzi emocje zarówno u mieszkańców jak i u kierowców. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzki opracowuje teraz plan inwestycyjny na 2021 rok, który radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego poddadzą pod głosowanie. Uwzględnienie w budżecie drogi przechodzącej przez Suskowolę byłoby gwarancją wykonania jej modernizacji. Jednak, czy MZDW planuje ten projekt? – Niestety, to wszystko znajduje się na razie w sferze marzeń. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski zapewnia mnie, że będzie czynił starania ku temu, aby stosowny zapis pojawił się w budżecie na 2021 rok. Tak samo Zarząd Dróg Wojewódzkich twierdzi, że także będzie robił wszystko, aby to znalazło się w ich planie inwestycyjnym, bo rzeczywiście projekt został uaktualniony jeśli chodzi o kosztorysy budowlane, techniczne. Nie stoi nic podobno na przeszkodzie temu, żeby już planować inwestycję, ale czy ona na pewno będzie? Już od koło dwudziestu lat pojawia się temat tej drogi. Było dużo obietnic, zapewnień. Teraz w dalszym ciągu nie ma żadnych sprecyzowanych informacji. Dopóki nie zobaczę czegoś zapisanego formalnie i przegłosowanego drogą uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego to nie uwierzę – dodał radny Krakowiak.

 


 

Mieszkańcy mają dość

 

Mieszkańcy gminy Pionki, którzy codziennie poruszają się tą drogą mają dosyć przepraw przez usłaną licznymi dziurami i garbami nawierzchnię. – Czynię starania w imieniu mieszkańców, bo ludzie są bardzo rozgoryczeni tą sytuacją. Przychodzi do mnie wiele osób. Staram się przekazać im precyzyjne informacje pochodzące od samego źródła. Sam jeżdżę tą drogą, po trzy, cztery razy dziennie. Tak fatalnej nawierzchni dawno nie widziałem. Zamierzam dalej tą sprawę kontynuować, poprzez wywieranie wpływu, abyśmy mogli tą inwestycję zrealizować – mówił radny Piotr Krakowiak.

 

Pieniądze wydane na dokumentację projektową

 

Samorząd gminy Pionki w związku z modernizacją drogi poniósł już koszty opiewające na ponad sto trzydzieści tysięcy złotych. Tyle kosztowało przygotowanie dokumentacji projektowej, która w założeniu miała być odciążeniem dla MZDW. – Stąd moja interwencja i myślę, że także początek drogi do tego, żeby w końcu dopiąć całą tą sprawę. Na ten moment skierowałem do zarządu dróg konkretne pytania dotyczące realizacji modernizacji drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Suskowolę. Zobaczymy jak się do tego odniosą i będę dalej informował mieszkańców jak ta sprawa wygląda – dodał na koniec radny.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Jakby tam mieszkał ktoś z notabli , to ta droga byłaby zrobiona elegancko jeszcze przed 2000-ym rokiem
14-10-2020, 12:02:22
+ 20
- 8
odpowiedz
VIP
Chyba nasze pokolenie nie dożyje remontu tej dziurawki.
14-10-2020, 13:34:07
+ 13
- 3
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Listopadowa sesja Rady Powiatu Radomskiego była prowadzona zdalnie, a wszystkie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukare...
Fot. Mateusz Palka
Policjanci w asyście strażaków uratowali ludzkie życie. Mundurowi pomogli...
Fot. ilustracja/pixabay.com
GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe niż...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na początku lipca ruszyła termomodernizacja PSP nr 2 w Pionkach. Głównym ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Tegoroczni maturzyści z Pionek nie zatańczą uroczystego poloneza na tradycyjnej ...
Fot. ilustracja przykładowa/pixabay.com
Kryminalni z Pionek zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w sprawie rozboju. ...
Fot. Facebook - OSP Czarna
20 listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej, w gminie Pionki, odebrała sw&oa...
Mateusz Morawiecki / Źródło: Twitter / KPRM
- Dzisiaj wdrażamy tarczę 2.0. To co najmniej 35 do 40 miliardów złotych ...
Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej (WPR) to termin bliski europejsk...
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC poinformowało o przerwie w dostawie w...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. archiwum Pionki24
Mimo trwającej epidemii, Orszaki Trzech Króli 2021 odbędą się i wszyscy s...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk poinformował, że z uwagi na panującą sy...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dla dwóch grup przedszkolnych Krasnoludków i Pszczółek z Pu...
Trwa największa w historii inwentaryzacja pieców na Mazowszu. Dzięki 23 m...
fot. Marcin Kucewicz
W tym roku instytucja obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia, niestety zaplanowan...
fot. OSP Brzóza
Tuż po godzinie 9 rano służby ratownicze zostały poinformowane o awaryjnym lądow...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM MIESZKANIE W PIONKACH
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe o pow.57 m2 w bloku przy ul. Kozienickiej 26. Mały balkon. III piętro. 3 pokoje. Widna kuchnia. Oddzielne WC i łazienka. W dużym pokoju wymienione przed rokiem okno balkonowe. Wszędzie blisko. Mieszkanie do remontu.
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992