Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Od czego zależy cena paliwa w Pionkach? Orlen i Axan wyjaśniają
Dodał: DL, 13-03-2020 16:02, odsłon: 5401
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Wczoraj poruszyliśmy temat wysokich cen paliw w naszym mieście. Wysłaliśmy w tej sprawie zapytania do przedstawicieli stacji, które znajdują się w Pionkach. Prezentujemy otrzymane odpowiedzi.

Biuro prasowe PKN Orlen wysokie ceny paliw w naszym mieście argumentuje lokalnymi uwarunkowaniami, w których znajduje się dana stacja. Czynniki te stanowią różnice cen gruntu, na którym położona jest stacja, czy także koszty utrzymania stacji. Jak podkreśliło biuro prasowe Orlenu - Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne stacji. Oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu. Poniżej prezentujemy całą część otrzymanej odpowiedzi.

 

„PKN ORLEN w kształtowaniu detalicznej polityki cenowej kieruje się wyłącznie wskazaniami biznesowymi, warunkami makroekonomicznymi oraz relacjami podaży i popytu. Oznacza to, że ceny paliw na stacjach zależą w dużej mierze od niezależnych od koncernów naftowych czynników makroekonomicznych, jak giełdowe notowania gotowych produktów paliwowych, ceny ropy czy relacje kursów walut. Wynika to z faktu, że blisko sto procent ropy naftowej wykorzystywanej w Polsce do produkcji paliw kupujemy za granicą, a cena tego surowca podlega międzynarodowej wycenie.

 

Obok tych niezależnych czynników istotne są też lokalne uwarunkowania, w których funkcjonuje dany obiekt. Chodzi o różnice w cenach gruntu, w kosztach funkcjonowania i utrzymania stacji (np. płace), a także różnice w potencjale sprzedażowym. Ważne jest też bezpośrednie otoczenie konkurencyjne stacji.

 

Z tego powodu ceny na poszczególnych stacjach mogą się różnić się i są dostosowywane codziennie względem zmieniających się uwarunkowań lokalnych i makroekonomicznych.

 

Oddzielnym przypadkiem są natomiast stacje franczyzowe, na których decyzje cenowe podejmuje wyłącznie właściciel obiektu.

 

Jednocześnie PKN ORLEN podejmuje szereg działań, aby utrzymać stabilność cen i popyt na produkty. Chodzi przede wszystkim o dywersyfikację źródeł dostaw, optymalizację kosztów produkcji i logistyki oraz zwiększenie wolumenów sprzedaży. Działamy na konkurencyjnym rynku i nie możemy funkcjonować w oderwaniu od innych operatorów czy przepisów prawa. Należy również podkreślić, że w Polsce ceny paliw na stacjach benzynowych należą niezmiennie do jednych z najniższych w Europie" - wyjaśnia Biuro Prasowe PKN Orlen.

 

W imieniu stacji paliw Axan na nasze zapytanie odpowiedział dyrektor do spraw rozwoju Stacji Paliw własnych i partnerskich Karol Omelańczuk. Różnice w cenach argumentuje konkurencyjnością rynku i dynamiczną zmianą cen paliw na rynku. - Nasza polityka cenowa zawsze jest dostosowana do aktualnej sytuacji na rynku lokalnym na którym działamy oraz dostosowana do cen naszej najbliższej konkurencji. Ceny paliw na naszej stacji w Pionkach nie są zawyżone względem lokalnej konkurencji - mówił Karol Omelańczuk.

 

„Obecnie rynek paliw płynnych zmienia się bardzo dynamicznie, ceny paliw w obecnym czasie są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi nawet o samo województwo mazowieckie. Nasza polityka cenowa zawsze jest dostosowana do aktualnej sytuacji na rynku lokalnym na którym działamy oraz dostosowana do cen naszej najbliższej konkurencji. Ceny paliw na naszej stacji w Pionkach nie są zawyżone względem lokalnej konkurencji.

 

Musi Pan wiedzieć że polityka cenowa naszej firmy jak również innych większych sieci lub nawet koncernów uzależniona jest od wielu czynników np. lokalizacja, rejon (obszar) działania stacji paliw,sytuacja polityczna , kończąc na spojrzeniu na globalny obraz cen paliw w Polsce i notowania na światowych rynkach (np. cena baryłki ropy, ograniczenia w wydobyciu surowca itd.)

 

Dlatego też ceny paliw w wielu obszarach naszego działania są tak zróżnicowane. Takie same sytuacje może Pan zaobserwować w przypadku cen paliw na stacjach Orlenu czy też Lotosu, inne ceny ma Pan obecnie na stacji paliw Orlen w Siedlcach a inne w Sokołowie Podlaskim w tym samym koncernie. Nasza firma to nie jest odosobniony przypadek takiej, a nie innej polityki cenowej.

 

Proszę zwrócić uwagę, że inne stacje paliw znajdujące się w Państwa mieście mają na dzień dzisiejszy tj. 12.03.2020 np. wyższą cenę gazu LPG" - tłumaczy dyrektor do spraw rozwoju Stacji Paliw własnych i partnerskich Karol Omelańczuk.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Myślałby kto że naród żyje w ciemnocie !Niech gościu nie ściemnia i powie krótko że tam gdzie mogą to doją bez mrugnięcia okiem ! Ot i wszystko ! A nie cała strona czerstwej nawijki i owijania w bawełnę !
14-03-2020, 07:24:52
+ 33
- 28
odpowiedz
Super Komentator
Ciekawe kto wierzy w te pierdoły wypowiadane przez przedstawicieli stacji? Doją nasze lokalne społeczeństwo ile wlezie. Jedyny sposób na tych biznesmenów to bojkot ich stacji. Ja od dawna tankuję w Radomiu,bo tam dużo taniej.
14-03-2020, 11:19:25
+ 22
- 28
odpowiedz
Wystarczyło zapytanie a już ceny spadły np gazu o 17 gr na litrze.Staniała dzierżawa gruntu dzięki pytaniu. Ciemnotę można wciskać ale nie nam.
16-03-2020, 07:49:50
+ 9
0
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992