Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Pieniądze na projekt ulicy Kościuszki i budowę bloku komunalnego. Dlaczego miasto musi płacić za błędy poprzedników?
Dodał: DL, 27-08-2020 11:53, odsłon: 3373
Fot. Damian Latos/agencja Arpass i ilustracje/pixabay.com
Fot. Damian Latos/agencja Arpass i ilustracje/pixabay.com

Burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk zgodnie ze swoimi uprawnieniami, złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Decyzja o jej zwołaniu pozostaje teraz w rękach przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Maślanka. W zaproponowanym porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące między innymi ulicy Kościuszki, budowy bloku Komunalnego, czy zwrotu pieniędzy za unijny projekt, w związku z licznymi uchybieniami poprzedniej władzy w jego realizacji.

 

 

Burmistrz zawnioskował o zwołanie Rady Miejskiej w celu dokonania niezbędnych zmian w budżecie naszego miasta na 2020 rok. W projektach uchwał przedstawionych przez burmistrza znalazły się między innymi wykonanie dokumentacji projektowej na budowę bloku komunalnego, zwiększenie planu wydatków o kwotę 110 tysięcy złotych na projekt przebudowy ulicy Kościuszki, z racji tego, że zaplanowane środki w budżecie są niewystarczające na realizację tej inwestycji. Jednym z ważniejszych punktów tej uchwały jest również punkt mówiący o zwrocie środków za projekt unijny.

 

Ulica Kościuszki

 

Miasto ponad pół roku temu zaproponowało wójtowi gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi wspólną realizację projektu, a następnie wykonanie ulicy Kościuszki. Spowodowane było to faktem, że jej końcowa część należy do gminy. – Niestety nie udało nam się porozumieć, ale my nie możemy czekać, ponieważ jest to dla nas ważna droga, dlatego chcemy zrobić jej projekt, a później szukać na nią pieniędzy – powiedział burmistrz Robert Kowalczyk.

 


 Mieszkańcy ulicy Kościuszki od wielu lat proszą o modernizację swojej drogi. Rok temu ulica doczekała się doraźnego remontu, ale potrzeby są znaczne większe. 

 

Blok komunalny w Pionkach

 

Skąd decyzja o powrocie pomysłu w sprawie budowy bloku komunalnego w Pionkach? – Powrót do budowy bloku jest koniecznością naszego miasta. W mieście nie powstał od trzydziestu lat żaden blok. Codziennie przychodzą do mnie osoby w sprawie mieszkania. Mają dość mieszkań w blokach numer 17, 9 i 13 na Alejach Lipowych. Ludzie chcą żyć normalnie. Chcą żeby ich rodziny mogły funkcjonować w naszym mieście dobrze, ale niestety miasto przez te wszystkie lata nie zainwestowało w tkankę mieszkaniową i trzeba do tego wracać – mówi burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Jak podkreśla burmistrz w naszym państwie istnieją preferencje do budowy mieszkań komunalnych, czy socjalnych. Nowy budynek w Pionkach byłby blokiem komunalnym. Byłby on umiejscowiony na terenie przeznaczonym do budownictwa wielorodzinnego, przy ulicy Leśnej.

 

Radni póki co podejmą decyzję dotyczącą wykonania dokumentacji projektowej budowy bloku komunalnego. – Najpierw wykonajmy projekt i zastanówmy się czego oczekujemy. Ja myślę, że są dzisiaj mechanizmy na rynku takie, które pozwolą nam naprawdę dobrze sfinansować ten blok i wcale nie narazić na duże koszty miasta – dodał burmistrz.

 

Miasto płaci za błędy poprzedników

 

Miasto utraciło część unijnej dotacji w związku ze złymi decyzjami podejmowanymi przez poprzednie władze. Projekt unijny Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Miasta Pionki posiadał wiele uchybień, za które miasto dokonało już zwrotu w wysokości 463.358,46 zł. Do zwrotu pozostały jeszcze odsetki, które na dzień 22 lipca wynosiły 141.443,00 zł.

 

Dlaczego miasto musi zwracać pieniądze? – Zapadł prawomocny wyrok i niestety obliguje on miasto do zwrotu części nakładów, ponieważ były bardzo poważne błędy w jego realizacji. Niestety poprzednie władze i jeszcze poprzednie nie dopilnowały pewnych kwestii, za które dziś płacimy – mówi burmistrz Kowalczyk.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
" Niestety poprzednie władze i jeszcze poprzednie nie dopilnowały pewnych kwestii, za które dziś płacimy ". Czy w ngrodę ci " jeszcze poprzedni " dostali świetnie opłacane z naszych podatków " etaciki " w UM ??? To , tak za karę?
Dodane obrazki:
27-08-2020, 14:49:38
+ 61
- 23
odpowiedz
Zobaczymy jak radni zagłosują za propozycją Burmistrza. Mam wrażenie że niektórzy z nich wymyślają tematy zastępcze bez myślenia o przyszłosci tego miasta. Szkoda ze odnośnie ulicy Kościuszki są fotki tej lepszej strony. Radni którzy nie byli na tej ulicy, ze zdjęć wywnioskują swoje. Natomiast odnośnie bloku komunalnego to przydało by się zameldować tych radnych którzy będą przeciw budowie pod którymś z tychn nr. na Alejach lub na Lesnej, (łatwiej było by im komentować).
28-08-2020, 06:35:14
+ 29
- 27
odpowiedz
Ulica to jest [załóżmy] przez ok.500 metrów od ulicy Zwoleńskiej a pozostałe 400 metrów to jest droga szutrowa która po opadach deszczu jest obślizłym duktem a gdy jest sucho to tumanami kurzu !
30-08-2020, 06:52:34
+ 8
- 17
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Figuła Jakub
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992