Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Sąd zdecydował. MZUK ma zapłacić. Będzie odwołanie
Dodał: JaW, 12-09-2012 11:30, odsłon: 9847

Sądowy finał sporu o zapłatę za dostawy paliwa dla Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. We wtorek w Sądzie Rejonowym w Zwoleniu zapadł wyrok w pierwszej instancji.

 

MZUK ma zapłacić prywatnej firmie pana Roberta Wysockiego należność główną wraz z odsetkami oraz pokryć koszty procesu sądowego i obsługi prawnej. W sumie ma to być ponad 50 tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny. Grzegorz Abramowicz, pełniący obowiązki dyrektora MZUK, zapowiada odwołanie do sądu drugiej instancji.

Przypomnijmy, że chodzi o spór pomiędzy prywatną firmą mieszkańca Pionek, Roberta Wysockiego a Miejskim Zakładem Usług Komunalnych. Firma pana Roberta podpisała umowę z miastem na dostawę benzyny i oleju napędowego na potrzeby samochodów miejskich służb komunalnych. Jak twierdzi jej właściciel, nie dość, że nie otrzymał zapłaty za swoją usługę, to dostał 40 tysięcy złotych kary.

 

- Nie będę komentował czegoś, z czym się nie zgadzam. Jesteśmy na prawie i na pewno podejmiemy dalsze kroki. Moim zdaniem sąd nie przyjął w tej sprawie odpowiednich dokumentów – tłumaczy p.o dyrektora MZUK, Grzegorz Abramowicz.

 

Artykuł Pionki24 z 27 kwietnia 2012: „Tankowali i nie płacili. Sprawa trafiła do sądu”.

 

Jakie praktyki wobec prywatnych przedsiębiorców stosuje Miejski Zakład Usług Komunalnych w Pionkach? Opowiedział nam o tym Robert Wysocki, właściciel stacji paliw w Pionkach, który podpisał umowę z miastem na dostawę benzyny i oleju napędowego na potrzeby samochodów miejskich służb komunalnych. Jak twierdzi pan Robert, nie dość, że nie otrzymał zapłaty za swoją usługę, to dostał 40 tysięcy złotych kary.

 

- Na koniec marca zaległości MZUK-u wobec mojej firmy wynosiły już około 37 tysięcy złotych. Z tego powodu miałem długi u dostawców, którzy chcieli wstrzymać mi dostawę paliw na moją stację. Kiedy poinformowałem dyrektora Abramowicza, że nie będę mógł ich obsługiwać bezgotówkowo, to nałożyli na mnie karę ponad 40 tysięcy złotych i zaczęli tankować paliwo na innej stacji. Tak właśnie załatwia się małych przedsiębiorców w Pionkach. Sprawa trafiła już do sądu – relacjonuje całą sprawę Robert Wysocki, właściciel stacji paliwowej przy ulicy Słowackiego w Pionkach.

 

Cała sprawa dotyczy umowy, jaką w lutym 2012 roku z Urzędem Miasta w Pionkach reprezentowanym przez Miejski Zakład Usług Komunalnych, zawarł właściciel jednej ze stacji paliwowych w mieście, Robert Wysocki. Na podstawie umowy pan Robert zobowiązał się do bezgotówkowej dostawy oleju napędowego i benzyny bezołowiowej przez okres jednego roku.

 

Problemy zaczęły się już w styczniu, bo MZUK nie wywiązywał się ze zobowiązań finansowych jeszcze z poprzedniej umowy. Na koniec marca zaległości „komunalki” wobec przedsiębiorcy wynosiły już 37 tysięcy złotych.

 

Były długi, jest kara


- Ponagliłem ich pismem i zastrzegłem, że nie będę mógł dalej obsługiwać bezgotówkowo samochodów MZUK-u. Z powodu nie płacenia faktur sam miałem długi u dostawców, którzy zastrzegli, że nie będą mi dalej dostarczać paliwa na stację. Wtedy dyrektor służb komunalnych, Grzegorz Abramowicz, nałożył na mnie karę i zaczęli tankować paliwo na innej stacji – tłumaczy Robert Wysocki.

 

W odpowiedzi zakład usług komunalnych w Pionkach nałożył na pana Roberta karę finansową w wysokości ponad 40 tysięcy złotych.

 

- Była to kara za odstąpienie od umowy i naruszenie jej treści. Nie chcę na ten temat rozmawiać, bo są to sprawy objęte tajemnicą handlową – udzielił nam krótkich wyjaśnień p.o. dyrektora MZUK w Pionkach, Grzegorz Abramowicz.

 

Jak twierdzi pan Robert, zadłużenie w połowie kwietnia wzrosło już do 53 tysięcy złotych. MZUK spłacił kwotę niecałych 13 tysięcy, a resztę sumy potrącił za niewywiązywanie się z umowy.

 

Sprawa trafi do sądu


- Nie wiem, ale chyba w ten sposób dyrektor Abramowicz uważa, że uregulował sobie zaległości. 19 kwietnia wysłałem do MZUK-u pismo z informacją, że w związku z częściową spłatą mogą już dalej tankować bezgotówkowo. Tylko, że wtedy tankowali paliwo na innej stacji. Sprawa poszła już do sądu. Napisałem też skargę do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, burmistrza miasta Pionki, przewodniczącego Rady Miasta w Pionkach i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie – nie ukrywa rozgoryczenia całą sprawą Robert Wysocki.

 

Jak przyznaje pan Robert w czwartek (26 kwietnia) doszło do spotkania obu zainteresowanych stron. Miejski Zakład Usług Komunalnych przedstawił propozycję, że anuluje karę przedsiębiorcy, jeśli ten umorzy odsetki.

 

Powiedzieli:

Robert Wysocki, właściciel stacji paliwowej w Pionkach: - Przez trzy miesiące samochody pionkowskich służb komunalnych tankowały paliwo na mojej stacji, a ja nie otrzymywałem za to żadnej zapłaty. Wychodzi na to, że ich sponsorowałem. Co ciekawe Miejski Zakład Usług Komunalnych nie ma pieniędzy, żeby uregulować swoje długi wobec mojej firmy, a znaleźli środki na tankowanie na innej stacji. Dodatkowo nałożyli na mnie jakąś dziwną karę. Smutne jest też to, że nikt z pionkowskich władz kompletnie nie interesuje się tą sprawą.

 

Grzegorz Abramowicz, pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Pionkach: - Przyznaję, że mieliśmy pewne zatory finansowe, ale tak się dzieje zazwyczaj w pierwszych miesiącach roku. Dla mnie najważniejsze było wtedy, żeby zapłacić swoim pracownikom i to jest zawsze priorytetem. Kara na pana Roberta Wysockiego została nałożona za odstąpienie od umowy i naruszenie jej treści.

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No cóż widocznie gwizdek jest też mądrzejszy od sądu. Dokąd ten nieudacznik będzie kompromitował miasto ? Nasze władze też jakby nabrały wody w usta.. ale co sie dziwić przecież to kumpel... no i jak tu go wypieprzyć ?!Chyba trzeba będzie poczekać aż do przyszłych wyborów..
12-09-2012, 22:03:28
0
0
odpowiedz
Panie Dyrektorze Abramowicz pisząc o podjęciu odpowiednich kroków , mam nadzieję że Pan pisze o dymysji. Normalny człowiek by tak zrobił. Z drugiej strony trochę Pana rozumiem , no bo jak tu odejść od koryta ?
12-09-2012, 22:23:03
0
0
odpowiedz
P. Abramowicz proponuje, aby w dwołaniu napisać, któe dokumenty Sąd ma wziąść pod uwagę , a któe nie w przeciwnym razie Sąd wezmie wg. swojego uznania, a przecież nie o to chodzi. Sąd Sądem ale sprawiedliwość i tak musi być po stronie maaagistratu
13-09-2012, 09:43:34
0
0
odpowiedz
NIE WIEM Z CZYM TEN PAN ABRAMOWICZ SIĘ NIE ZGADZA,SĄDY SĄ PO TO ABY DOCIEC PRAWDY,W TYM WYPADKU PRAWDA WYGRAŁA,DO CZEGO TU SIĘ ODWOŁYWAĆ????????????
13-09-2012, 13:37:17
0
0
odpowiedz
Przecież szeryf czytaj P J nie pozwoli by do dymisji podał się jego jeden z najbliższych współpracowników kto zadba o kwiatki w mieście to samo tyczy się P M odpowiedzialnego za fontane
13-09-2012, 14:19:43
0
0
odpowiedz
JA MAM TYLKO NADZIEJE ŻE, ZA ODSETKI I POZOSTAŁE KOSZTY ZAPŁACI PAN PEŁNIĄCY OBOWIĄZKI POŻAL SIE BOŻE ABRAMOWICZ, BO NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻE ZAPŁACĄ BIEDNI PIONKOWSCY PODATNICY !
17-09-2012, 21:31:02
0
0
odpowiedz
Wszystkie koszty związane z procesem powinien pan Abramowicz zapłacić z włanej kieszeni,nie my podatnicy.Teraz widać jacy ludzie zasiadają na kierowniczych stanowiskach. Gdzie znajomość przepisów,gdzie honor..../kupić i nie zapłacić/,to wiadomo jak nazwać takiego człowieka.PAN BURMISTRZ CHYBA WIE CO ZROBIĆ.PO PROSTU ZWOLNIĆ DYSCYPLINARNIE. ALE TAKĄ DECYZJĘ POWINIEN PODJĄĆ DUŻO WCZEŚNIEJ.PRZED ZŁOŻENIEM POZWU PRZEZ PANA WYSOCKIEGO.
17-09-2012, 21:47:12
0
0
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992