Dzisiaj jest sobota, 23 stycznia 2021 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Szyją maseczki ochronne dla pracowników szpitali i potrzebujących. Sprawdź jak możesz pomóc
Dodał: DL, 18-03-2020 12:27, odsłon: 5278
Fot. Monika Panek
Fot. Monika Panek

Monika Panek z Pionek zainicjowała w naszym mieście akcję szycia maseczek na potrzeby różnych instytucji, których pracownicy są najbardziej narażeni na zarażenie się koronawirusem. Pani Monika koncentruje się głównie na przedstawicielach lokalnych instytucji. Inicjatywę można wesprzeć na kilka różnych sposobów, w tym zakupując materiał niezbędny do uszycia maseczki, a także włączając się do samej akcji szycia.

Pani Monika apeluje do wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc. Jeśli ktoś umie szyć, niech dołączy, jeśli tego nie potrafi to potrzebna jest także pomoc w postaci między innymi materiałów niezbędnych do wykonania większej ilości maseczek. Tymi materiałami są na przykład bawełna i tasiemka bawełniana. Jak informuje już dwie dodatkowe osoby zgłosiły się do pomocy przy szyciu maseczek. Od teraz Pani Ania Kałdunek wraz z Panią Anetą Marczewską szyją razem z nią. Nawet ośmioletnia córeczka Pani Moniki, Heli zaangażowała się w akcję i szyje razem z nią, bo jak sama twierdzi – chce pomagać.

 

Pani Monika dopiero zacznie dostarczanie maseczek. - Dopiero wystartowaliśmy i uszyłam trochę maseczek z zasobów materiałów, które posiadałam w domu. Szpitale zwracają się do mnie z prośbą o pomoc. Mam także przyjaciół, którzy pracują na co dzień w szpitalach, w Radomiu, w Pionkach. Jak sami twierdzą zapotrzebowanie na maseczki jest ogromne  – mówiła.

 

- Maseczki są wykonywane z podwójnej bawełny, wraz ze sznurkami do zawiązywania, też z bawełny. Tak, aby możliwe było ich pranie i sterylizacja, oraz ponowne użycie. Otrzymałam wytyczne ze szpitali i od pielęgniarek dotyczące maseczek – dodała Pani Monika.

 


 Maseczki przede wszystkim będą dostarczane do placówek leczniczych w Pionkach, Radomiu oraz tych w najbliższym regionie.

 

W obecnej sytuacji inicjatorka akcji szycia maseczek w naszym mieście prosi wszystkich chętnych o pomoc. – Szyję maseczki dla szpitali, przychodni i ogólnie dla tych co najbardziej ich teraz potrzebują. Ja z kolei potrzebuję rąk do pomocy w szyciu, ale i niezbędnych materiałów. Każda pomoc jest mile widziana. Najbardziej potrzebujemy bawełny. Maseczki na początek będą przekazane tym, którzy są w największym stopniu narażeni na zakażenie wirusem – apeluje.

 

Rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Elżbieta Cieślak bardzo pozytywnie wyraziła się o każdej oddolnej inicjatywie, która w obecnej sytuacji ma za zadanie pomagać i dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. - Chcemy bardzo serdecznie podziękować za każdą inicjatywę. Oczywiście wszelkie środki nam się przydadzą, ponieważ są bardzo potrzebne. Wspaniały gest i chcemy serdecznie za to podziękować, bo każde wsparcie w obecnej sytuacji jest bardzo ważne, z racji tego, że chcemy być bezpieczni i dla siebie, ale i dla pacjentów. Wszelkie takie inicjatywy są dla nas niezwykle cenne - mówiła rzecznik.

 

Chcesz pomóc i wesprzeć akcję Pani Moniki? W tej sprawie należy zwracać się do Pani Moniki bezpośrednio na facebooku, klikając TUTAJ.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czym to się różni od szmatki na twarzy?


[size= 9.0pt; font-family: 'Arial',sans-serif; color: black; border: none windowtext 1.0pt; mso-border-alt: none windowtext 0cm; padding: 0cm]"Doceniając i szanując państwa wysiłek musimy jednak zaznaczyć, że ze względów bezpieczeństwa i mając na uwadze zdrowie pacjentów i personelu - szpitale nie mogą przyjmować i wykorzystywać maseczek, rękawiczek czy kombinezonów bez odpowiedniego atestu, dopuszczającego je do opieki nad chorymi" – podkreślono.[/size]
[size= 9.0pt; font-family: 'Arial',sans-serif; color: black; border: none windowtext 1.0pt; mso-border-alt: none windowtext 0cm; padding: 0cm]Szpital podkreślił, że wszelkie środki ochrony, jak maseczki czy kombinezony, "muszą być wykonane ze specjalistycznych, sterylnych materiałów oraz oryginalnie zapakowane". "Niezbędne jest też odpowiednie, spełniające powyższe wymogi, miejsce ich produkcji. Tylko wówczas możemy je wykorzystać w szpitalu" – wskazała placówka.[/size]
źródło: TVN24
18-03-2020, 13:21:46
+ 11
- 16
odpowiedz
Niestety, ale Pan mgr Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego szpitala przyjmując taki rodzaj szamtek powinien poniesć konsekwencje z powodu narażania własnych pracowników.
Takie szmatki można rozdać najwyżej ludziom na ulicy, by poprzez efekt placebo czuli, że się niby nie zarażą.
18-03-2020, 13:37:37
+ 10
- 16
odpowiedz
Dobra rada gracz: zmień źródło informacji
18-03-2020, 19:38:38
+ 9
- 4
odpowiedz
VIP
Lekarz poinformował , że oddychając wydzielamy wraz z parą wodną wirusy . Jeśli idziemy nawet 10m za osobą zakażoną , to zarazimy się . Takie maseczki , jakie szyją te Panie ( wielki SZACUNEK ! ) znacznie zmniejszają ryzyko . Nikt NIE POWINIEN wychodzić z domu bez maseczki lub zakrytej , nawet szlikiem, części twarzy poniżej oczu . Na oczach okulary . Lekarzom potrzebny jest sprzęt profesjonalny . Nie mogli zrobić zapasów , bo polskie szpitale są strasznie zadłużone . Kasa idzie na kościół i pisowskich prominentów , a ci są nienażarci . Włosi bagatelizowali zagrożenie i mają ok. 500 zgonów dziennie . Wielkie brawa dla Pań szyjących maseczki . Zanieście do sklepów , bo biedne panie ekspedientki nie mają . Bez polityków i samorządowców damy radę . Bez lekarzy , pracowników sklepów , kurierów i wielu innych ludzi pracy poumieramy . Wielki SZACUNEK .
Dodane obrazki:
19-03-2020, 09:26:21
+ 76
- 23
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Wielokrotnie dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - 28. Finał WOŚP w Pionkach
Na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza pionkowski sztab, kt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie...
Fot. www.jedlnia.pl
Czy Jedlnia-Letnisko zostanie miastem? Być może już niedługo rozpoczną się konsu...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Szynka o wyjątkowym smaku, najlepiej wypiekany chleb i wyśmienicie przyprawiony ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W tym tygodniu swoje święto będą obchodzić nasi ukochani seniorzy. W czwartek 21...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Ile kopciuchów zanieczyszcza miasto gminę Pionki? Inwentaryzacja piec&oac...
Starosta radomski Waldemar Trelka oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spo...
Fot. archiwum - osiedle Chemiczna. To tutaj ma znajdować się „Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej w Pionkach”
Kolejną znaczącą inwestycją na osiedlu Chemiczna, o której pisaliśmy już ...
Fot. OSP Wierzbica
  Radomscy policjanci w związku ze zemieniającymi się warunkami atmosferyc...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W nadchodzący weekend, a więc 23-24 stycznia będziemy świadkami wyjątkowego wyda...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Z okazji zbliżających się Walentynek Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach ogł...
Fot. archiwum - Finał WOŚP w Pionkach 2020
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach po raz kolejny włącza się w Wielką Orkiestrę ...
Choć szkolne korytarze przez ostatnie tygodnie pozostawały puste, w pionkowksich...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe
W piątek 8 stycznia, w siedzibie biura Nadleśnictwa Kozienice odbyło się kolejne...
Fot/video wykonał Mateusz Palka - OSP Pionki
Przedstawiamy Państwu bohatera sesji zimowej, czyli średni zastęp 339[M]36 należ...
Fot. PKP S.A.
PKP S.A. na przełomie 2020 i 2021 r. ogłosiły przetargi na wybór wykonawc...
Fot. PKO Bank Polski
Patryk Łabuszewski z Pionek wystąpił w drugim odcinku cyklu #EkstraKibic! Posiad...
Fot. ilustracja/pixabay.com
18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowy...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
SPRZEDAM DZIAŁKI W CZARNEJ
Dwie działki budowalne, przylegające do siebie 1130m kw i 1160m kw w miejscowości Czarna Wieś. Wjazd z drogi asfaltowej. Energia i woda w granicy - cena 49 zł za m kw. Ponadto trzecią działkę 2030 m kw wraz z budynkiem - cena 150 000zł
DZIAŁKI BUDOWLANE
DZIAŁKI BUDOWLANE
Witam Do sprzedania posiadam 3 działki położone w Działkach Suskowolskich przy drodze wojewódzkiej 787. Działki mają wielkość ; działka 16/4 - 1268 m2 , działka 16/5 - 1100m2 , działka 16/6 - 1100m2. Do każdej z działek przypisany jest udział wynoszący 1...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Mieszkanie spółdzielcze-własnościowe,zadbane,bez żadnych obciążeń. Księga wieczysta. Duży,słoneczny balkon. Widok na Puszczę Kozienicką. Osobno WC i łazienka. Widna kuchnia. Panele, okna plastiki. Instalacja elektryczna miedziana. Hydraulika w ścianach. ...
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
PILNIE POSZUKIWANA OPIEKUNKA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (PIONKI)
Pilnie poszukuję opiekunki osoby niepełnosprawnej (kobieta) w godzinach porannych i wieczornych w weekendy (ok 1,5 h rano i wieczorem) z terenu Pionek. Możliwa dłuższa współpraca w perspektywie czasu. Zakres pracy: proste czynności pielęgnacyjne (toaleta p...
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
WYNAJMĘ GARAŻ BLASZAK
ul. Aleje Lipowe tel: 664 119 258
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992