Dzisiaj jest czwartek, 05 sierpnia 2021 r., 217 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Tenisowy Dzień Dziecka razem z KS Patex Pionki. To były trzy dni zmagań sportowych połączonych z dobrą zabawą
Dodał: DL, 07-06-2021 09:09, odsłon: 1107
Fot. KS Patex Pionki
Fot. KS Patex Pionki

Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 28 maja, w szkole podstawowej w Jedlni odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Jakby tego było mało 29/30 maja odbył się pierwszy turniej zorganizowany przez KS Patex Pionki, "Tenisowy dzień dziecka". Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ 50%

W rozgrywkach dla dzieci i młodzieży zwyciężył Norbert Dąbrowski, drugie miejsce zajął Patryk Domański, a trzecie Nikola Przepiórzyńska. W grach w grupie dla doświadczonych zawodników zwyciężył Tomasz Ziętkowski, drugie miejsce sensacyjnie zajął  Adam Ryszewski a trzeci był zasłużony weteran Zbigniew Szmidt.

 

Tenisowa Olimpiada


Dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z tenisem, bardziej poprzez zabawę, rzucanki, tor przeszkód i celowanie w wyznaczony obszar.  W tej kategorii wzięło udział jedenaście maluchów, z czego najmłodsza uczestniczka miała cztery lata. Po godzinie zabawy wyłoniliśmy czwórkę najlepszych, przy czym tu przegranych nie było, wszyscy świetnie się bawili i każdy dostał takie same upominki oraz medale. Pierwsze miejsce zajął Adam Wójcik (29 pkt), drugie zajęły Lilka Malinowska(25 pkt) i Julia Kęska (25 pkt), na trzecim miejscu zabawę ukończyła Kornelia Brodowska (24 pkt). Udział wzięli Franek Podhajny, Filip Winiarski, Magda Winiarska, Julia Panufnik, Wiktoria Brodowska i Alicja Cieślik.

 


 

Kategoria Czerwona


Dzieci grające na najmniejszy kort czerwoną piłką. W tej kategorii udział wzięło 9 zawodników. Turniej rozegrany w grupach po których najlepsi awansowali do półfinałów turnieju głównego, reszta dzieci rywalizowała o puchar pocieszenia. Ostatecznie turniej wygrała najmłodsza uczestniczka Lena Cibor pokonując w finale Jakuba Rojka 10/8, trzecie miejsca zajęli Marcel Kusio oraz Julia Kusio. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szymański z Marią Żaczek, gdzie górą był Jakub 7/5. W turnieju udział wzięli także Kacper Orzechowski, Jan Prokopczyk oraz Krzysztof Wójcik.

 

Kategoria Pomarańczowa


W tej kategorii udział wzięło 15 zawodników. Grali na 3/4 kortu w czterech grupach. Po rozegraniu fazy grupowej oraz ćwierćfinałów wyłoniliśmy czwórkę zawodników grających o główne nagrody, pozostali zmierzyli się w turnieju pocieszenia. W finale turnieju głównego zagrały Róża Grzywacz z Tosią Gębczyk, dziewczynki rozegrały bardzo dobry mecz gdzie górą była Róża 7/3. Trzecie miejsce zajęli Jan Wojda oraz Jakub Gałek. W turnieju pocieszenia triumfowała Magda Nowak zwyciężając z Michaliną Sosnowską 7/4, trzecie miejsce w turnieju pocieszenia przypadło Kamilowi Belowskiemu oraz Michałowi Domańskiemu. W turnieju udział wzięli Jakub Belowski, Visesha Vigneswaran, Joanita Vigneswaran, Michał Kaczor, Jan Dróżdż, Nikodem Banaszek oraz Iza Ciupa.

 


 

Kategoria Zielona


W tej kategorii udział wzięło 16 zawodników podzielonych na cztery grupy po cztery osoby. Awans uzyskiwało po dwoje najlepszych z grupy, następnie odbyły się ćwierćfinały, które wyłoniły czwórkę finalistów rywalizujących w turnieju głównym, reszta zawodników zmierzyła się w turnieju pocieszenia. W finale zagrali Tomasz Jarzyński z Kasią Siek, był to zdecydowanie najlepszy mecz tego turnieju, rywalizacja punkt za punkt w której ostatecznie wygrał Tomek 10/8. Na trzecim stopniu podium stanęli Ola Wróbel oraz Oliwia Maj. W finale turnieju pocieszenia zmierzyli się Helena Grzywacz oraz Miłosz Maj, tu górą był Miłosz 7/2. Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia uplasowały się Kornelia Piwońska oraz Dominika Cibor. W turnieju udział wzięli Amelia Tabor, Wojciech Kaczor, Lilka Kropidłowska, Wiktoria Tabor, Maja Huzarów, Klaudia Stankiewicz, Lena Ceglarz oraz Piotr Buras.

 

Kategoria Twarda


W ostatniej kategorii  udział wzięło 10 zawodników podzielonych na dwie grupy po pięć osób. Grali każdy z każdym w formule skróconego seta od stanu 2/2 bez przewag. Po fazie grupowej wyłoniliśmy czwórkę półfinalistów. W pierwszym bardzo emocjonującym półfinale zmierzyli się Mateusz Rybkowski z Alicja Jemioł. Mateusz przy stanie 5/3 nie wykorzystał trzech piłek meczowych i ostatecznie uległ Alicji 7/6. W drugim półfinale zagrali Kacper Wróbel i Dawid Nowak. Chłopaki stoczyli wyrównany pojedynek, w końcówce minimalnie lepszy okazał się Kacper wygrywając 7/5. Finał rozgrywany już przy sztucznym oświetleniu wygrała Alicja 6/3. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szczepański oraz Gabrysia Kęska i tu górą był Kuba wygrywając 6/2.

 Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia stanęły Roksana Burzyńska oraz Natalia sito. W turnieju udział wzięli także Ola Bolek oraz Patryk Domański. Warto dodać, że uczestnicy rywalizowali od godziny 14 do 21 właściwie bez przerwy i wielkie brawa dla nich za wytrzymałość i ambicje.

 


 

Na koniec turnieju zastępca burmistrza miasta Pionki Kamila Kaczorowska rozlosowała wśród wszystkich uczestników turnieju, piłki nożne, które trafiły w ręce Kasi Siek, Majki Huzar oraz Adasia Wójcika.

 


 

Prezes klubu KS Patex Pionki Sylwester Drela podsumował sportowe zmagania. - Podsumowując, w dwóch dniach rywalizacji tenisowej na starcie stanęło 61 dzieciaków co mnie oraz trenerów Jakuba Wronę i Grzegorza Janeczka bardzo cieszy. Dzieciaki garną się do rakiet, chcą trenować, rywalizować i cieszyć się tym pięknym sportem. Podsumowując trzydniową rywalizację naszych sportowców w rozgrywkach z okazji Dnia dziecka, mogę z zadowoleniem powiedzieć, iż był to zdecydowanie udany turniej. Dnia 28 maja rozpoczęliśmy od rozgrywek Sekcji Tenisa Stołowego. Odbyły się one w PSP w Jedlni i miały charakter rywalizacji w kategorii do lat 18, gdzie udział wzięli zawodnicy z naszej sekcji, oraz kategorii 18+, w której to uczestniczyli zawodnicy grający na co dzień amatorsko w tenisa stołowego. Ci drudzy mieli za zadanie zaprezentować naszym młodym sportowcom jak wygląda gra w tenisa stołowego patrząc z boku i obserwując umiejętności i techniki już doświadczonych graczy.  Kolejne dwa dni, to już rozgrywki Sekcji Jedlnia i Sekcji Pionki na kortach przy PSP 5 w Pionkach. Tu również była zdrowa i pełna emocji rywalizacja między zawodnikami tenisa ziemnego. Cały cykl "Tenisowego Dnia Dziecka" przebiegał w bardzo przyjemnej i budującej atmosferze. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby w naszym regionie powstawały takie projekty i oby było ich jak najwięcej. Dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszego młodego pokolenia sport powinien odgrywać szczególną rolę w życiu, ponieważ kształtuje, rozwija oraz integruje społeczeństwo, nie zapominając, że wpływa pozytywnie również na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne - mówi prezes Sylwester Drela.

 


 

- Dlatego jeszcze raz składam serdeczne ukłony w kierunku osób, bez których nie mieli byśmy możliwości realizacji naszych planów. Dziękujemy Dyrektorom szkół Pani Barbarze Glimasińskiej oraz Pana Grzegorzowi Amanowiczowi, Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi oraz całemu Urzędowi Miasta Pionki, Panu Wójtowi Mirosławowi Ziółkowi wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Panu Markowi Janeczkowi - Radnemu Powiatu Radomskiego, Pani Danucie Dreli, Państwu Marzenie i Pawłowi Jaroszkowi, Pani Dyrektor i pracownikom PKO BP oddział w Pionkach, Pani Dyrektor BSR oddział w Jedlni Letnisko, Nadleśnictwu Kozienice, Panu Jackowi Bartosiewiczowi wraz z Rycerzami Kolumba z Pionek. Serdeczne podziękowania dla kadry trenerskiej, Jakuba Wrony, Grzegorza Janeczka, Mariana Putona oraz grupy asystenckiej Adama Ryszewskiego oraz Zuzanny Dreli, to oni wzięli na barki sprawy techniczne i organizacyjne, aby turniej przebiegał sprawnie. Ukłony również w stronę członków oraz sympatyków Klubu. Dzięki wspólnym działaniom nie straszne nam żadne wyzwanie. Jeżeli o kimś zapomniałem, bardzo przepraszam, nadrobię przy okazji. No i oczywiście podziękowania i gratulacje dla naszych młodych sportowców za zdobyte do tej pory umiejętności, za piękny i emocjonujący spektakl sportowy oraz wytrwałość w walce o punkty. Dziękujemy również rodzicom i opiekunom za przygotowanie swoich pociech do turnieju oraz wytrwałe kibicowanie – dodaje prezes KS Patex Pionki Sylwester Drela.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Dwie inicjatywy mieszkańców otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu in...
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zaangażowało się w obchody 10. roczn...
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza n...
Fot. Marcin Kucewicz
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej elektrowni na dni 6 - 1...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Zakończyły się prace związane z realizacją parku miejskiego na Błoniach w ramach...
fot.4English
Zakończenie roku szkolnego to moment ,w którym uczniowie przestali myśleć...
Fot. MOK
Zajęcia prowadziła Pani Kamila Ochwat - mistrzyni Polski i wicemistrzyni Europy ...
fot.Kamil Panufnik
Punktualnie o godzinie 19.44 w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczęło si...
fot.MOK
Minął kolejny tydzień wakacyjnych zajęć z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach....
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Podniesienie jakości przestrzeni publicznej, nadanie wyjątkowego, charakterystyc...
Kino na tarasie, fot. Marcin Kucewicz
Projekcje odbywają się  we wtorki na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki W...
Dobiega końca akcja zbierania plastikowych nakrętek na rzecz Ignacego Patynowski...
Fot. Julia Grotkowska/Agencja Arpass
8 sierpnia odbędzie się Holi Święto Kolorów w Pionkach. Na przybyłych cze...
fot./port lotniczy radom/
„Porty Lotnicze” zaangażowały się w obchody 10. rocznicy utworzenia ...
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach zatrzymali 28-latka w sprawie kradzi...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Przygotowania do modernizacji drogi wojewódzkiej 787 w Suskowoli trwały k...
fot.CKA/KDK
Przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka powstała łąka kwietna. To ...
Oddaj krew – Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach – krwiobus na parkin...
fot.6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Jeszcze tylko do soboty, 31 lipca można zaszczepić się jednodawkowym preparatem ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami. W powiecie rad...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zaangażowało się w obchody 10. rocznicy utworzenia 42. Bazy Lotnictwa Szkoln...
fot./port lotniczy radom/
„Porty Lotnicze” zaangażowały się w obchody 10. rocznicy utworzenia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. ...
Jacob Lund / Shutterstock.com
Wiele osób marzy o drukowaniu zdjęć w domu. W niniejszym artykule sprawdzamy czy rzeczywiście jest to możliwe. ...
Dozownik do papieru toaletowego jest podstawowym wyposażeniem każdej łazienki. Niezależnie czy jest to toaleta w gospoda...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
UWAGA ‼️  POLSKA-NORWEGIA
UWAGA ‼️ POLSKA-NORWEGIA
Z przyjemnością informujemy, że to ostatnie dni przed wyjazdem który odbędzie się w dniu 16.07 z Polski na trasie : KOZIENICE PIONKI RADOM WARSZAWA ŁÓDŹ POZNAŃ GORZÓW WIELKOPOLSKI SZCZECIN ŚWINOUJŚCIE YSTAD GOTEBORG SVINESUN...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Na sprzedaz sloneczne i cieple mieszkanie wlasnosciowe o powierzchni 56,6 m2. Mieszkanie sklada sie z dwoch pokoi, widnej duzej kuchni, lazienki oraz przedpokoju. Mieszkanie jest do remontu. Ogrzewanie gazowe, dodatkowo w mieszkaniu znajduja sie 2 piece. O...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie spółdzielcze własnościowe, przy ul. Kozienickiej 24 w Pionkach, 3 pokoje z kuchnią, 2 piętro, 50 m². Cena 210 000 zł do negocjacji. Tel. 664 711 156
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992